Facebook Google+ Twitter

OECD wzywa Polskę do przeprowadzenia reform

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-08 14:12

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju w Europie wzywa Polskę do reform po kryzysie gospodarczym i w obliczu wstąpienia do strefy euro. Coroczny raport opublikowano na stronie internetowej OECD.

W raporcie przypomniano, że polskie PKB zanotowało w ubiegłym roku największy wzrost spośród krajów OECD.Ostra deprecjacja złotego zahamowała między innymi odpływ kapitału. Autorzy raportu twierdzą, że mimo tego w Polsce potrzebne jest przywrócenie dyscypliny fiskalnej.

OECD wzywa też do reform - mają one dotyczyć głównie systemu emerytalnego, podatków i wydatków w sektorze publicznym. Zdaniem organizacji, wkrótce powinien być wycofany pakiet antykryzysowy, by zapobiec pojawieniu się presji popytowej.

Autorzy raportu przypominają też o perspektywie przyjęcia przez Polskę euro, a wcześniej - spełnienia kryteriów z Maastricht. OECD podkreśla, że w związku z tym trzeba wprowadzić reformy niezależnie od daty wstąpienia do strefy euro. Powinny one silne instytucje, które zapewnią stabilność fiskalną. OECD stawia też na elastyczność polskiego rynku pracy, ostrzega też przed zbyt liberalną polityką kredytową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.