Facebook Google+ Twitter

Oedipus zagrają na Ursynaliach!

Alternatywne trio z Los Angeles - zespół Oedipus, dołącza do ogłoszonych gwiazd festiwalu Ursynalia 2012. Przypominamy, że podczas imprezy zagrają m.in. Nightwish, Limp Bizkit, Slayer, Ilusion. Będzie to drugi koncert Oedipus w tym roku w Polsce.

Oedipus / Fot. Mat. prasoweW latach 2005-2008 zespół kilkukrotnie przemierzył USA, grając wiele koncertów. Po wydaniu w 2008 drugiego albumu zatytułowanego Covetous, którego producentem była Sylvia Massy (współpracująca z takimi wykonawcami jak Red Hot Chili Peppers, Tool czy Aerosmith), muzycy powrócili do studia wraz z wieloletnim przyjacielem – producentem Darianem Cowgillem – aby zrealizować nowe utwory, które wkrótce sprawiły, że grupa stała się popularna również poza USA.

Więcej informacji koncertowych znajdziesz w serwisie Alekoncerty.pl


Pierwszy z nowych utworów - Tres Las - z wydanego w kwietniu 2010 roku singla o tym samym tytule odbił się szerokim echem w wielu rozgłośniach radiowych na całym świecie, w tym również na antenie radia EskaROCK, gdzie niebawem trafił na pierwsze miejsce listy przebojów rozgłośni. Utwór zdeklasował takich rywali jak Linkin Park, Keane czy Pearl Jam, docierając do trzeciego miejsca w Rockowej Setce 2010 (lista przebojów podsumowująca cały rok). W tym samym czasie kolejny utwór grupy - Burn It Down - doszedł do 37 miejsca na liście. Trzeci z kolei singel „Jack & Ginger”, wcześniej wydany już w USA na płycie Covetous, trafił na pierwsze miejsce listy przebojów rozgłośni w lutym 2011 roku.

Przeczytaj koniecznie: Nightwish zagrają na Ursynaliach!

Oedipus dołącza zatem do Limp Bizkit, Slayera, Billy Talent, Mastodona i Gojira, czyli pozostałych zagranicznych zespołów, które w tym roku uświetnią swoimi występami festiwal. Ursynalia 2012 odbędą się w tym roku w terminie 1 - 3 czerwca. Bilety można zakupić za pomocą sieci Ticketpro oraz w Empikach, Media Marktach i Saturnach w całej Polsce.

Znajdź nas też na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.