Facebook Google+ Twitter

OFE chudsze o 18 milardów złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 07:46

Z naszych kont w otwartych funduszach emerytalnych wyparowała w ostatnim roku co ósma złotówka - informuje "Gazeta Wyborcza".

To zła wiadomość zwłaszcza dla ponad 2 tysięcy kobiet, które już od przyszłego roku będą mogły przejść na emeryturę. Otwarte fundusze emerytalne tracą już czwarty kwartał z rzędu. Nasze oszczędności na kontach emerytalnych stopniały w ostatnich 12 miesiącach średnio o przeszło 12 proc. i wszystko wskazuje na to, że ten rok OFE po raz pierwszy w historii zakończą na minusie.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że winna temu jest dołująca od roku giełda. Tylko od początku roku akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie spadły o kilkanaście procent. Fundusze emerytalne zainwestowały w nie co trzecią złotówkę z naszych oszczędności i łącznie obracają na giełdzie 45 miliardów złotych.

Zdaniem ekspertów, obecna sytuacja giełdowa tąpnięcie na warszawskim parkiecie najmocniej odczują osoby, którym do przejścia na emeryturę pozostało niewiele czasu. Pierwsze emerytury OFE wypłacą już na początku przyszłego roku. Prawo do nich nabędzie 2,3 tysiąca kobiet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.