Facebook Google+ Twitter

OFE mają tysiące nowych klientów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-31 11:53

Ponad 35 tys. osób otrzymał każdy z sześciu otwartych funduszy emerytalnych, które wzięły udział w losowaniu w ZUS. Do OFE przydzielano osoby, które nie wywiązały się z obowiązku samodzielnego wyboru funduszu.

To było już 21 losowanie członkostwa w OFE. W poniedziałek 31 stycznia do sześciu otwartych funduszy emerytalnych trafiło 211 782 osób. Biorące udział w losowaniu fundusze to: AEGON OFE, Allianz Polska OFE, Amplico OFE, AXA OFE, Generali OFE i OFE Pocztylion. Kryterium, które decydowało o uczestnictwie w automatycznym przydziale klientów to wyższe niż średnia stopy zwrotu w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych i zarządzanie mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich OFE. Z losowania wyłączone są trzy największe fundusze emerytalne. Tak więc fundusze, które wzięły udział w losowaniu otrzymały po 35 297 ubezpieczonych, którzy nie wywiązali się z obowiązku samodzielnego wyboru OFE.

Poniedziałkowe losowanie to pierwsze z dwóch odbywających się w tym roku losowań. Drugie będzie miało miejsce 29 lipca. Przed każdym losowaniem ZUS wysyła do wszystkich ubezpieczonych, którzy nie wybrali funduszu emerytalnego list z przypomnieniem o takowym obowiązku. Przed tym losowaniem Zakład wysłał taka korespondencję 433,7 tys. ubezpieczonych.

Osoby, które wzięły udział w losowaniu zostaną poinformowane o jego wynikach przez OFE, którego klientami właśnie się stały. Informacje tą ubezpieczonym przekaże również sam ZUS.


Wojciech Andrusiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Więc chyba najlepiej wybrać samemu i załatwić to wcześniej, nie czekając na pisma i nie tracąc czasu na wysyłanie papierków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

OFE przyślą umowy do podpisania z ostrzeżeniem, aby tego nie lekceważyć. Dodatkowo wypełnia się formularz kto ma dziedziczyć składki. Ogólnie masa papierków do wypełnienia i odesłania, na własny koszt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.