Facebook Google+ Twitter

Ofensywa Giertycha przeciwko Latkowskiemu, Nisztorowi i "Wprost"

Na "Facebookowym" profilu Romana Giertycha pojawił się wpis wieszczący wystąpienie polityka na drogę sądową z pozwem przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu. Następne pozwy związane z aferą taśmową otrzymają Piotr Nisztor i wydawca "Wprost".

Roman Giertych, adwokat i polityk, obecnie Instytut Myśli Państwowej; http://www.wiadomosci24.pl/artykul/roman_giertych_generalnie_slabo_wierze_politykom_295691.html http://europejczycy.info/wp-content/uploads/2014/01/272126690_db8e0ac802.jpg licencja: CC3.0 / Fot. europejczycy.infoRoman Giertych, który stał się jednym z wielu mimowolnych uczestników afery taśmowej, obwieścił na swoim "Facebook`owym" profilu o pozwaniu Sylwestra Latkowskiego na drogę sądową. Redaktor naczelny tygodnika "Wprost" przyczynił się walnie do niesnasek i zgryzot wielu, wielu osób, nie pomijając Giertycha. Ten zapowiada też, że w najbliższym czasie wystąpi z równie mocnym wnioskiem wobec samego tygodnika i dziennikarza Piotra Nisztora, który dokonał potajemnej rejestracji rozmowy w której sam uczestniczył.

Pogawędka w zaciszu gabinetu Romana Giertycha toczyła się z udziałem byłego szefa "Wiadomości" TVP Jana Pińskiego i dziennikarza Piotra Nisztora. Rozmowa, którą można uważać za przedmiot sporu w swoim zredukowaniu do formatu nośnika audio, miała miejsce w dniu 18 sierpnia 2011 roku. Poruszanym treściom i omawianym osobom przydano specyficznie luźnej kwiecistości językowej jaką potęguje spożywany alkohol.

Jako że zapis rozmowy został ujawniony na forum publicznym przez tygodnik "Wprost", takowoż Roman Giertych zapowiedział przejście do obrony (na czym się zna jako adwokat), a nawet do kontrataku. Działania jakie zainicjował zostały zarysowane co do swojej struktury, w trzech aktach na "FB":

1.Przygotowany przeciw panu Sylwestrowi Latkowskiemu pozew został wczoraj podpisany i wysłany do sądu. Domagam się w nim przeprosin na pierwszej stronie tygodnika Wprost oraz 100 tys. zł. zadośćuczynienia. Trwają prace nad przygotowaniem pozwów przeciw wydawcy Wprost oraz panu Piotrowi Nisztorowi o 200 tys. zł. zadośćuczynienia oraz przeprosiny na pierwszej stronie Wprost a także we wszystkich mediach, które powieliły informacje Wprost. Opóźnienie związane z przygotowaniem pozwów jest związane z faktem, iż trwa notarialne zabezpieczenie wszystkim informacji prasowych, zamieszczonych we wszystkich pozostałych mediach, które powołują się na Wprost. Szacowany koszt wykupienia reklam z przeprosinami na dzień dzisiejszy wynosi ok. 3 miliony złotych.

Jak na polskie realia tego rodzaju roszczeń procesowych, są to kwoty umiarkowane. Należy przy tym zaryzykować domniemanie skuteczności powoda w swoim działaniu, pamiętając o możliwej mediacji i ugodzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.