Facebook Google+ Twitter

Ofensywa pakistańska: Zginęło co najmniej 124 talibów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-15 09:50

Armia pakistańska zabiła co najmniej 124 talibów w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin operacji na północy kraju. Przez ostatnie klilka dni liczba zabitych islamskich ekstremistów wzrosła do blisko 900.

Armia prowadzi operacje w Dolinie Swat i w rejonie Dir. Dzisiaj w obu tych regionach zniesiono na pewien czas godzinę policyjną. Miało to umożliwić cywilom uzupełnienie zapasów żywności i wody albo opuszczenie terenu walk. Do tej pory z regionu uciekło ponad 800 tysięcy ludzi.

Dołączyli oni do półmilionowej rzeszy uchodźców z terytoriów plemiennych przy granicy z Afganistanem. Przebywają oni w kilkunastu obozach zorganizowanych przez władze i pozarządowe organizacje humanitarne.

Dla zapewnienia pomocy uciekinierom potrzebne jest wsparcie z zagranicy. Unia Europejska, Stany Zjednoczone i Chiny zapowiedziały już pomoc finansową. Większość partii i ugrupowań politycznych Pakistanu popiera ofensywę przeciw talibom, ale komentatorzy ostrzegają, że dramat uciekinierów może doprowadzić do zmiany tej postawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.