Facebook Google+ Twitter

Oferta dla początkujących biznesmenów z wyobraźnią

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-10-12 07:36

Osoby, które mają dobry pomysł na biznes, ale brakuje im pieniędzy na jego uruchomienie, bo np. bank nie chce udzielić kredytu, mogą skorzystać z finansowania typu seed capital.

Polega ono wchodzeniu kapitałowym do przedsiębiorstw na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju. Inwestycji takich dokonuje działająca przy Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego spółka Inwestycje Kapitałowe.

Dla początkujących

Z tej formy finansowania mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa na początkowym etapie rozwoju oraz osoby posiadające innowacyjny pomysł na biznes przede wszystkim z województwa małopolskiego oraz z niszowych segmentów branż. W każdym przypadku musi to być jednak przedsięwzięcie dobrze rokujące i mające szanse na ponadprzeciętny wzrost.

Co zyskuje agencja?

Finansowanie typu seed posiada zarówno aspekt pomocowy, jak i biznesowy. Zyskują obie strony: przedsiębiorca, do którego MARR wchodzi z kapitałem i sama agencja. Ona bowiem angażuje się tylko w te inwestycje, które dobrze rokują i za trzy do siedmiu lat wychodzi z nich z określonym zyskiem, np. sprzedając kapitały komuś z branży. Natomiast ryzyko ogranicza poprzez staranny dobór spółek do portfela. - Nasza oferta jest do ludzi z wyobraźnią, bo to właśnie oni mają szansę. Najpewniej połowa z nich zbankrutuje, sukces odniesie może ćwierć, ale oni zapewniają zysk całego funduszu - wyjaśnia Paweł Zaremba-Śmietański.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kreatywne osoby w wieku do 30-tki niech zerkną na stronę WWW.INKUBATORY.PL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.