Facebook Google+ Twitter

Off Cinema Poznań już 21 listopada

Festiwal został zorganizowany, aby promować i pokazywać kino niezależne. Impreza co roku odbywa się w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Tegoroczna edycja rozpoczyna się 21 listopada i potrwa cztery dni.

Plakat festiwalowy / Fot. proj. Aleksandry Woldańskiej/ CK ZamekFestiwal w Poznaniu jest organizowany już od 1997, więc w tym roku obchodził swoje dziesięciolecie. Stał się miejscem, w którym widz może zetknąć się z kinem prawdziwie niezależnym, a autor może przedstawić swoje dzieło szerszej publiczności. Jury co roku przyznaje Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek. Nazwa nagrody wzięła się od nazwy poznańskiego Centrum Kultury, a właściwie miejsca, w którym ma ono swoją siedzibę- starego Zamku Cesarskiego w Poznaniu, „pamiątki” z czasów zaboru pruskiego.

O randze festiwalu mogą świadczyć nazwiska takich sławnych reżyserów jak: Magdalena Piekorz, Feliks Falk, czy Krzysztof Krauze, którzy byli przewodniczącymi jury.

Ważny jest także jego międzynarodowy charakter, który towarzyszy festiwalowi już od pierwszych lat - w 1997 Srebrny Zamek otrzymał Oliver Bittner za „Glaskand”).

Do 15 września można nadsyłać jeszcze filmy na tegoroczny festiwal, który odbędzie się między 21 a
25 listopada, oczywiście w Poznaniu. Zainteresowanych odsyłam na www.zamek.poznan.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.