Facebook Google+ Twitter

OFF Festival 2009. Dla tych, którzy kochają muzykę

  • Basia S
  • Data dodania: 2009-07-29 21:34

Od 4 lat Mysłowice funkcjonują w świadomości fanów muzyki alternatywnej jako miejsce, w którym usłyszeć można wszystko to, co nowe i najbardziej interesujące w muzyce niezależnej. Za kilka dni rusza kolejna, 4. edycja OFF Festivalu.

zdjęcie pobrane ze strony off festivalu, przeznaczone do pobrania (dla mediów). / Fot. oficjalny logotyp OFF Festivalu6 sierpnia szare miasteczko na Śląsku, Mysłowice, na cztery dni nabierze kolorów. Sprzedano już 20 tysięcy karnetów. Tłum zjedzie z całej Polski, aby wziąć udział w największym święcie muzyki alternatywnej, jakie obecnie organizowane jest w Europie Środkowo–Wschodniej. OFF Festival potrwa od 6 do 9 sierpnia.

Rzecz w alternatywnieZ roku na rok, OFF Festival staje się coraz bardziej popularny. Wśród wielu innych polskich festiwali tylko ten jeden promuje dorobek sceny alternatywnej, dopuszcza do głosu wykonawców, których zarówno forma, jak i treść przekazu nie mieści się w standardach znanych masowemu odbiorcy z radia czy telewizji.

Artur Rojek, pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, zapytany o to, czym jest dla Niego alternatywa, powiedział nam: - Alternatywa mieści się w sposobie myślenia. Dla mnie to pójście na przekór, pod prąd, burzenie schematów i przyzwyczajeń, prowokowanie, pobudzanie myśli.

Line Up pęka w szwachTegoroczny OFF to ponad 60 wykonawców z całego świata, którzy koncertować będą na 5 scenach w mysłowickim parku Słupna, a także w kilku innych miejscach poza nim. Na podstawie poprzednich edycji festiwalu, wysnuć można wniosek, że OFF dostarczy emocji, sprowokuje do myślenia, ale także zaskoczy widowiskiem i show.

W Mysłowicach pojawi się Spiritualized – mistrzowie space rocka z Wielkiej Brytanii, The National – jeden z najbardziej popularnych zespołów gitarowych ze Stanów Zjednoczonych i legenda punk rocka – grupa Wire. Światowej sławy zespoły to jednak jedynie część tego, co mają do zaproponowania organizatorzy OFFa. Obok gwiazd pojawią się bowiem mniej znane projekty, a także ciekawi debiutanci. Rzec można, że główną ideą OFF Festivalu jest to, by móc odkrywać.

OFF po polskuProgram festiwalu zapewni wiele atrakcji również miłośnikom rodzimej muzyki alternatywnej.
Wśród polskich wykonawców zaprezentują się m.in. Marysia Peszek. - To artystka posiadająca własne, niepowtarzalne zdanie i działająca pod wieloma względami inaczej, niż inni - mówi o niej Rojek.

Niektórzy próbują jednak zakwestionować offowość artystki poprzez fakt, że jej płyta „Maria – Awaria” odniosła spektakularny sukces komercyjny.
- To, że jest znana masowemu odbiorcy, nie świadczy o tym, że ma być traktowana tak samo, jak Doda. Masowy odbiorca zna zarówno Radiohead, jak i Whitney Huston, co nie znaczy, że Ci artyści mają ze sobą coś wspólnego - komentuje Rojek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.