Facebook Google+ Twitter

OFF Festival 2013 czyli Katowice ubrane w alternatywę

Od 2 do 4 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbędzie się kolejna edycja święta muzyki alternatywnej, czyli OFF Festival. My Bloody Valentine, The Smashing Pumpkins czy... Zbigniew Wodecki to główne, ale nie jedyne jego gwiazdy.

Logo tegorocznej edycji OFF Festival w Katowicach / Fot. Materiały organizatorówGdy w 2006 r. Artur Rojek, wówczas lider zespołu Myslovitz zorganizował pierwszą edycję OFF Festivalu, nikt nie spodziewał, że rozrośnie się do tak imponujących rozmiarów. Dziś, święto muzyki alternatywnej o wielu obliczach (rock, hip hop, world music czy dubstep) odbywa się na czterech scenach zlokalizowanych w Dolinie Trzech Stawów. To popularne wśród mieszkańców Katowic miejsce weekendowego wypoczynku, w dniach 2-4 sierpnia znów zamieni się w festiwalowe miasteczko, które odwiedzi około 10 tysięcy widzów. Nim jednak kolejna edycja OFF Festival rozpocznie się na dobre, w stolicy Górnego Śląska odbędą się koncerty poprzedzające główne wydarzenia imprezy. W Centrum Kultury Katowice wystąpią A Band of Buriers oraz Patrick Wolf czyli artyści z wysp brytyjskich, w Kato Barze również nie zabraknie angielskich muzyków (Labyrinth Ear, Micachu), natomiast w Klubie Hipnoza publiczności zaprezentuje się prosto zza oceanu, Daniel Higgs.

Podczas zeszłorocznej edycji OFF Festivalu / Fot. Piotr DrabikPierwszy dzień festiwalu w Dolinie Trzech Stawów będzie należał do polskich zespołów jak Teenagers, Drekoty, Stara Rzeka czy Fuka Lata. Prawdziwą gratką dla fanów nie tylko alternatywnych brzmień, będzie koncert Zbigniewa Wodeckiego. Autor takich przebojów jak "Pszczółka Maja" czy "Zacznij od Bacha", pojawi się w Katowicach z polskim zespołem reprezentującą muzykę nieoczywistą Mitch & Mitch. Piątkowe występy na głównej scenie zakończy The Smashing Pumpkins - amerykańska grupa rockowa założona pod koniec lat 90., która wciąż z sukcesem potrafi łączyć punk z heavy metalem. "Powalające dynie" wraz ze swoim charyzmatycznym liderem, Billym Corganem na pewno nie zawiodą festiwalowej publiczności (poniżej relacja wideo z poprzedniej edycji OFF Festivalu).

Sobota w Dolinie Trzech Stawów należeć będzie do artystów zza oceanu, którzy będą reprezentowani przez Metz, The Walkmen czy Godspeed You! Black Emperor. Na szczególną uwagę zasługuje amerykańska wokalistka, Solange - z powodzeniem od lat scala ze sobą pop i r'n'b w stylu lat osiemdziesiątych. Młodsza siostra niezwykle popularnej Beyoncé Knowles zapewne udowodni w Katowicach, że jest w pełni samodzielną i kroczącą swoją ścieżką kariery artystką. Wśród ciekawostek drugiego dnia OFF Festiwalu na pewno warto wspomnieć o Zeni Geva - czołowi reprezentanci japońskiego noise rocka podnoszący poziom decybeli do ekstremalnego pułapu.

Podczas zeszłorocznej edycji OFF Festivalu / Fot. Piotr DrabikW ostatni dzień katowickiego festiwalu wystąpi Molesta gra Skandal, czyli Wienio, Włodi i Pelson w repertuarze albumu "Skandal" z 1998 r., który znacząco wpłynął na popularyzację hip-hopu nad Wisłą. Na głównej scenie koncert dadzą też Deerhunter (pochodząca z Atlanty grupa indierockowa) oraz główna gwiazda OFF Festivalu - My Bloody Valentine. Irlandzka grupa rockowa jest uznawana za twórcę gatunku Shoegaze, i w tym roku wydali pierwszy album od dwudziestu dwóch lat, z którego utwory na pewno usłyszymy w Katowicach. Przez dwa tygodnie po wysłuchaniu tej płyty nie potrafiłem słuchać niczego innego, bo wydawało mi się, że wszystko inne jest bardzo słabsze. Cieszę się, że właśnie w tym roku grupa wystąpi na OFF Festival - podkreślił w rozmowie z radiową "Trójką" Artur Rojek.

Do dyspozycji głodnych muzyki alternatywnej publiczności, organizatorzy festiwalu oddają cztery sceny (scena mBank, Leśna, Trójki i Eksperymentalna), gdzie od popołudnia do późnej nocy non stop będzie grała muzyka na żywo. Wejściówki na festiwal dostępne są w OFFsklep.pl oraz w sieciach Ticketpro.pl, eBilet.pl i salonach Empik, a także zagranicą – w serwisach seetickets.com i festicket.com. W sprzedaży znajdują się trzydniowe karnety bez pola namiotowego za 190 zł, trzydniowe karnety z polem namiotowym za 230 zł i bilety jednodniowe za 100 zł. Warto jednak zaznaczyć, że 1 sierpnia karnety i bilety jednodniowe drożeją - będą kosztować odpowiednio 220, 250 zł (karnety) oraz 140 zł (bilety jednodniowe).

Oficjalna strona OFF Festivalu 2013

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.