Facebook Google+ Twitter

OFF Festival 2015. Patti Smith dołącza do gwiazd katowickiej imprezy!

Artur Rojek ogłosił kolejnych wykonawców katowickiego festiwalu, który między 7 a 9 sierpnia odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów.

 / Fot. Archiwum/AIPFestiwal muzyczny OFF Festival obejmuje szeroko rozumianą muzykę alternatywną. W tym roku odbędzie już po raz 10. Katowice na festiwalowiczów czekają między 7 a 9 sierpnia 2015 roku.

W połowie stycznia poznaliśmy pierwsze gwiazdy tegorocznego festiwalu. Na katowickiej scenie usłyszymy Run the Jewels, Sunn O))), The Julie Ruin, GirlBang, Kristen i Jacka Sienkiewicza.

Teraz, do gwiazd OFF Festival dołącza prawdziwa gwiazda nowojorskiego punk rocka Patti Smith. Artystka wniosła do punk rocka pierwiastek feminizmu, dużą dawkę poezji i intelektualny punkt widzenia. Bez wątpienia, to jedna z najważniejszych postaci nowojorskiej alternatywy przełomu lat 60. i 70, i jedna z najistotniejszych kobiet z historii rocka.

Zobacz także: Tauron Nowa Muzyka 2015: Autechre, The Juan McLean, Ghostpoet wśród gwiazd festiwalu

Na koncercie w Katowicach, Smith wykona w całości swój debiutancki album "Horses" z 1975 roku. Jej ostatnia płyta "Banga" ukazała się w 2012 roku i jak na razie zamyka dyskografię artystki.

Oprócz Patti Smith, do line-upu Off Festivalu dołączają: Son Lux, Future Brown, Pablopavo, Władysław Komendarek, Decapitated, Innercity Ensemble, The Budos Band, Peaking Lights & Selvhenter.

Źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.