Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4611 miejsce

OFF Festival 2017. Garść praktycznych informacji przed startem

4 sierpnia rozpoczyna się trzydniowe święto muzyki alternatywnej w Katowicach. Organizatorzy OFf Festivalu informują o zmianach w programie i przypominają, jak najłatwiej dostać się do Doliny Trzech Stawów.

Podczas OFF Festival 2015 / Fot. Piotr DrabikDo Katowic nie przyjedzie zapowiadana Carla Bozulich. - Jestem kontuzjowana. Lekarz ostrzegł mnie, że podróż z Los Angeles do Katowic może się dla mnie skończyć operacją i trwałymi problemami z chodzeniem - tłumaczyła fanom amerykańska piosenkarka. Jej miejsce w programie festiwalu (piątek, godz. 18.35, Scena Eksperymentalna) zajmuje Norman Westberg, gitarzysta zespołu Swans.

Zmianie uległa również kolejność niedzielnych koncertów na Scenie Miasta Muzyki. O godz. 19.55 wystąpi Conor Oberst z zespołem. Natomiast o godz. 22.05 japońska formacja Boris, która przypomni album „Pink”.

Zdecydowana większość festiwalowiczów przyjedzie do Doliny Trzech Stawów za pomocą komunikacji miejskiej. Od 4 do 6 sierpnia uruchomiona zostanie specjalna i bezpłatna linia autobusowa oznaczona numerem S1. Kursować będzie od godz. 7:34 na trasie: Katowice Plac Wolności (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) - Muchowiec OFF Festival (przystanek tymczasowy zlokalizowany przy ul. Lotnisko) - Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy.

Odjazdy autobusu odbywać się będą co 15 minut w ciągu dnia, natomiast wieczorem częstotliwość zostanie zwiększona -
odjazdy zaplanowano co 10 minut (po zakończeniu koncertów poszczególnych wykonawców). Dodatkowo z centrum Katowic w rejon OFF Festivalu dojechać można z następujących przystanków:
- Katowice Dworzec (stanowisko nr 5) – linie nr: S1, 110, 600, 672, 674, 900, 910;
- Katowice Sokolska - linie nr: 110, 600, 674;
- Katowice Plac Wolności - linie nr: S1, 110, 674.

Ponadto do 7 sierpnia z uwagi na demontaż infrastruktury koncertowej oraz brak możliwości przejazdu ulicą Francuską (odcinek od skrzyżowania z ul. Lotnisko do pętli autobusowej) linia nr 110 realizować będzie przejazdy wszystkimi kursami do przystanku Osiedla Paderewskiego Trzy Stawy bez obsługi przystanków Muchowiec Park oraz Muchowiec Pętla.

Z okazji OFF Festival specjalną ofertę przygotowały korporacja taksówkarska MPT (numer 19191). Uczestnicy święta muzyki alternatywnej mogą liczyć na 10 proc. zniżki. Kobiety ciężarne mogą liczyć na przewóz do bramy głównej (skrzyżowanie ul. Francuskiej Lotnisko (tam i z powrotem). MPT dysponuje również w razie potrzeby samochodem do przewozu osób niepełnosprawnych. Specjalną promocję dla nowych użytkowników przygotował również Uber. Po rejestracji na stronie get.uber.com i wprowadzeniu kodu OFFFESTIVAL17, można otrzymać darmowy przejazd do 30 zł.

Poza tysiącami gości w Dolinie Trzech Stawów po raz kolejny pojawi się radiostacja KEXP z Seattle, która słynie z promowania muzyki alternatywnej oraz rockowej. Tm razem głównie po to, by w piątek zrealizować kilkugodzinną audycję, transmitowaną na żywo na antenie stacji.

Wejściówki są dostępne w formie trzydniowych karnetów (340 zł) i jednodniowych biletów (160 zł). Dodatkowo za 60 zł można nabyć miejsce na polu namiotowym.

Najnowsze informacje na temat OFF Festivalu można śledzić na oficjalnej stronie wydarzenia (off-festival.pl), profilach na mediach społecznościowych oraz za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej w Google Play (Android) oraz App Store (iPhone).

(mat. organizatorów)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.