Facebook Google+ Twitter

Off Festival na murach i z elektronicznymi bitami

Off Festival jak zwykle angażuje społeczne i miejskie przestrzenie poprzez sztukę graffiti - kto tym razem ozdobi katowickie blokowiska, i co mają elektroniczne bity do śląskiej imprezy?

 / Fot. MuralWiadomo już, że coroczny mural na ścianie budynku przy ulicy Plebiscytowej w Katowicach wykonany będzie przez młodego artystę, absolwenta ASP w Krakowie, który swoim specyficznym i psychodelicznym stylem zdobył uznania w galeriach europejskich. Julian Jakub Ziółkowski ożywi dokładniej mury starego kina Capitol, a obraz, który na tę okazję stworzył, to "Kim":

Elementem performance muzycznego zajmą się z kolei prowokatorzy z BNNT, duet grający na perkusji i tajemniczej gitarze zwanej bomba, którą Konrad Smoleński, założyciel grupy, stworzył na potrzeby miejskiego grania. Podobno kształt jej przypomina pocisk lotniczy, a dźwięk jak ulał pasuje do koncepcji soundbombingu... Daniel Szwed i Konrad Smoleński na Offie - gdzieś i kiedyś - pojawią się ze swoją debiutancką płytą, świętując tamże i w tymże czasie jej premierę. A że nagrana została w zacnym składzie (Jakub Ziółek z Ed Wood, Wojciech Bąkowski z Niwei, Macio Moretti z Mitch and Mitch, Tomasz Duda z Baaby), może być to nie lada gratka.

Żeby skłonić słuchaczy do przybycia do Katowic trochę wcześniej, Off połączył siły z festiwalem Electronic Beats - a więc tym razem trzecia edycja elektroniczno-alternatywnej imprezy odbędzie się w samym sercu miasta, dokładniej - w jego Oku. O godzinie 20:00 pojawią się w ramach imprezy Chew Lips, polsko-brytyjska sensacja The KDMS, oraz wyłoniony w konkursie Zrób Głośniej Bubble Chamber. Rozgrzewka jak się patrzy, i to za przyzwoitą cenę 25 zł.

A Off Festival już 3 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.