Facebook Google+ Twitter

Off Festival. Nadeszły pierwsze wiadomości ze Śląska

Już wiadomo, że zanim Trzy Stawy zapełnią się alternatywną młodzieżą, 2 sierpnia w Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek wystąpi kultowa postać - Matthew Herbert, a przed nim sam rewelacyjny Alva Noto.

 / Fot. plakatMatthew Herbert przywozi ze sobą do Polski nowy eksperyment - projekt zatytułowany "One Pig", który ma opowiadać historię świni od narodzin aż po... talerz. Nie dziwi to szczególnie, mamy ciągle w pamięci płyty nagrywane na podstawie dźwięków z kurnika, które były protestem przeciwko instrumentalnemu traktowaniu kur w gigantycznych fermach. "One Pig" to płyta, w której nagraniu wzięła udział żywa świnia, zjedzona na koniec przez artystę - a ten szczątki zwierzęcia wykorzystał w swoich nagraniach. Pomysł okazał się mocno kontrowersyjny i wzburzył obrońców praw zwierząt, co można wyczytać na przykład z rozmowy Matthew Herberta z Jobstem Eggertem z niemieckiej PETY: link.

Alva Noto wydaje się być wybitnie łagodną propozycją w tym kontekście - eksperymentator z Niemiec po prostu przeniesie nas w obszary łagodnej krainy ambientów, wypełnionej szumami, trzaskami, pseudomelodiami i ciszą. Autor kultowego "Xerrox" na żywo przed Herbertem - doskonała propozycja.


Ale to nie wszystko, bowiem spragnione przygód głowy mogą zrobić kilka kroków dalej i trafić do klubu Hipnoza, gdzie tego wieczora zagrają fantastyczni Sleep Party People. Pamiętam ich przymiarki do koncertu w Polsce jakiś rok temu, niestety nie udało się to wówczas - ale zobaczenie Duńczyków na żywo na pewno będzie źródłem wielu ciarek, dreszczy i doznań trudnych do opisania. Wystarczy dać szansę rewelacyjnemu "I'm not Human at All"


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Radosnych świąt i oraz szczęśliwego nowego roku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.