Facebook Google+ Twitter

Off Festival - nadzieja na festiwal prawdziwych gwiazd

Co rusz pojawiają się nowe festiwale, można wspomnieć choćby Open'er Festival w Gdyni, czy - z mniejszych - Kierunek Olsztyn w Olsztynie. Rok temu dołączył do nich Off Festival w Mysłowicach.

Przydałby się w Polsce festiwal z prawdziwego zdarzenia, z prawdziwymi gwiazdami. Może będzie nim kiedyś śląska impreza. Off Festiwal w Mysłowicach jest wymyślony i organizowany przez lidera grupy Myslovitz, Artura Rojka. Zaprasza on na tę imprezę zespoły, które sam lubi, a które nie są jeszcze znane w muzycznym światku. Stąd w nazwie off. Myślę, że pomysł na nową, muzyczną imprezę w Polsce, nie jest zły.

To, co mnie boli, to fakt, że polskie festiwale zapraszają do siebie wykonawców, którzy nie są prawdziwymi komercyjnymi gwiazdami. Tak było na ostatnim Open'erze w Gdyni. Jako gwóźdź festiwalu wystąpiła Bjork, która jest artystką alternatywną do bólu. Dzisiaj numerem jeden jest Justin Timberlake czy Nelly Furtado. Ale wątpię, aby któryś z nich przyjechał wkrótce do Polski. A przydałby się taki festiwal, z prawdziwego zdarzenia, z prawdziwymi gwiazdami. Słuchałem w Trójce transmisji koncertu zespołu Piano Magic, który był jednym z najważniejszych zespołów tegorocznego Offu w Mysłowicach. I to też nie było jakieś mistrzostwo świata, a raczej beznadziejne gitarowe granie.

Co jest pocieszające, to fakt, że festiwal na Śląsku może w przyszłości przekształcić się w taką wielką, komercyjną imprezę. Rojek przyznał w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, że nie może "wypiąć się na mainstream", bo nie wie, jaka będzie przyszłość imprezy. Już teraz zapowiedział, że chce ściągnąć do Mysłowic grupę Radiohead, która ma tyle wspólnego z muzyką offową, co Paris Hilton z heavy metalem. Poza tym - jak dowiedziałem się z radiowej Trójki - festiwal ma podpisać umowę z jakimś poważnym sponsorem.

Kto wie, może kolejnym artystą, który pojawi się na scenie Off Festivalu, będzie właśnie Justin T.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bjork jest alternatywna? Chyba coś Ci się pokręciło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie, ten festiwal ma ewoluować. Nie słyszeliscie o tym? I może już nie być off...

Komentarz został ukrytyrozwiń

co za bujdy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstydziła bym sie na twoim miejscu!!!!! I życze zebyś mnie na swojej drodze nie spotkał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Większych bzdur nie mogłeś napisać. Wiesz co to znaczy OFF!!?? Wiesz jaka jest idea tego fetiwalu!!!!!!???? . Justin albo Nelly to wogołe nie ta bajka!!!! Opener to samoczytam twoj artykól roznosi mną!!!!!!!!!!!!!! Wnioskuje ż niego że masz wogóle inn e gusta muzyczne!!!!! Nie wiem Dlaczego piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia. NA koniec Justin T. napewno sie na Offie nie pojawi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.