Facebook Google+ Twitter

Off Festiwal - dwa wielkie koncerty

W drugiej części relacji będzie o zespołach, które wielbią alternatywny (i nie tylko) światek - The Flaming Lips i Dinosaur Jr.

 / Fot. Krzysiek SzlęzakZacznijmy więc od długo oczekiwanych legend - The Flaming Lips i Dinosaur Jr, które po raz pierwszy gościły w Polsce.

Dinosaur Jr, o czym mówią wszyscy i co wiemy od redaktora Metza zapowiadającego ten koncert, wystąpili na pożyczonym sprzęcie, bo ich własny zapodziała gdzieś Lufthansa. Miało być szycie i kombinowanie, żeby wszystko brzmiało tak, jak powinno, ale czy taki zespół mógł coś zepsuć?

Mascis i spółka dali znakomity koncert. Potwierdzili opinię, że są w swoim gatunku mistrzami. Mało który młody zespół dosięga ich klasy - brakuje wprawy, technicznych umiejętności, pomysłów na melodie wręcz klasyczne, których prostota jest genialna. Spędzili z nami około 80 minut, nie wyszli na bisy, ale uraczyli nas znakomitą set listą, z której warto byłoby wspomnieć o kilku momentach. Do moich ulubionych należały "Feel the Pain" z "Without a Sound" - wprawiający w stan hipnozy riff połączony z powtarzanymi dwiema linijkami tekstu, przerywany dynamiczną, jazgoczącą gitarą przy zmianach tempa. Innym było na poły punkowe, na poły popowe "Freak Scene" - genialnie dynamiczny, bardzo dobrze zaśpiewany, agresywny kawałek. Wreszcie wplecione w środek występu, wynurzające się z rozgrzmianych riffów "Just Like Heaven" zespołu The Cure - miłosny hymn zaopatrzony w pazur i groźne krzyki zabrzmiał zaskakująco dobrze. Warto wspomnieć też o bezbłędnie wykonanych "Get Me" i "Over It" - utwory stanowiące pomost między rozbuchanymi, pompatycznymi gitarami lat 70-tych i wszystkim tym, co zaczęło dziać się dwie dekady później.

Temu koncertowi nie zabrakło niczego - było dynamicznie, było trochę niedoskonale (Lou Barlow śpiewa teraz lepiej niż Mascis, ale miał niewiele okazji tego dowieść), energetycznie i z wielką klasą. Całe szczęście, że wreszcie się ich nad Wisłą doczekaliśmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.