Facebook Google+ Twitter

Off Festiwal odkrywa kolejne karty!

Pierwszy weekend sierpnia to coroczna feta w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach - pora na nową porcję artystów dbających o muzyczne ekstazy: The Walkmen, The Pop Group, Thee Oh Sees...

 / Fot. offOj długo kazano nam czekać na kolejną dawkę obietnic pięknego lata w Katowicach - ale wiadomo było, że wiadomości okażą się pierwszorzędne. Sporo osób czekało niecierpliwie ogłoszenie The Walkmen na ich pierwszym (czyżby coś mi umknęło?) koncercie w Polsce. Ta grupa to kanon alternatywy i mnóstwo doskonałych płyt, które po prostu trzeba znać - muzycznie rewelacyjni, z charakterystycznym zawodzącym wokalem i krytycznymi, błyskotliwymi tekstami. Nie sposób się nie zakochać.

A brzmi to mniej więcej tak:Ach będzie upalnie!

Dalej:

Thee Oh Sees - inna nieco, acz nie mniej potężna, grzałka wprost ze Stanów Zjednoczonych - ten zespół ćwiczy mięśnie od 15 lat, tu nie może być pomyłek.

The Pop Group - wyjadacze post-punka prosto z epoki, kiedy ta muzyka miała jaja (lata 70-te, Wielka Brytania - resztę sobie domyślicie;)).

Alunageorge - rewelacja z gatunku nowoczesnego R&B. W ubiegłym roku ten zespół narobił sporego mieszania swoimi kobiecymi, miękkimi dźwiękami.

Blondes - dwóch chłopaków z Nowego Jorku, przyjemna elektronika, której proponuję przysłuchać się uważniej na ihttp://www.blondeblondeblondes.com/

tres.b - nie inaczej, ale sami laureaci Paszportu Polityki za rok 2012. Obok tego rewelacja - reaktywacja Super Girl & Romantic Boys na waszych oczach oraz Bisz/B.O.K, czyli rzut uchem na polski hip-hop, który wciąż bywa dobry.

Zapraszamy serdecznie - http://www.off-festival.pl/Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.