Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2010: "Milwaukee, Minnesota"

Film "Milwaukee, Minnesota" opowiada historię upośledzonego chłopaka, który po stracie matki musi stawić czoło samodzielnemu życiu i nowym wyzwaniom. Tę niezależną produkcję można było obejrzeć w ramach festiwalu Off Plus Camera 2010.

http://www.youtube.com/watch?v=SEXJPS5tFRg / Fot. fot. screenGłównym bohaterem filmu jest mężczyzna o imieniu Albert (genialny w tej roli Troy Garity), który prowadzi spokojne, niczym niezakłócone życie w miasteczku Milwaukee, w stanie Wisconsin. Jego największą pasją jest wędkarstwo. Główny bohater rozumie ryby, słyszy ich głosy. Ten szczególny dar pozwala mu je zlokalizować, a tym samym wygrywać konkursy wędkarskie. Dzięki temu mężczyzna nie narzeka na brak funduszy. Jednak największym jego problemem jest dość spore upośledzenie psychiczne, które przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. Na co dzień mieszka ze swoją nadopiekuńczą matką, której prawdopodobnie jednym celem w życiu jest trzymanie Alberta tylko dla siebie i niepozwalanie by bardziej się usamodzielniał.


Pewnego dnia matka Alberta w drodze do miasta zostaje potrącona przez samochód. Od tej pory jej syn jest zdany tylko na własne siły. Po tym tragicznym zdarzeniu do głównego bohatera zgłaszają się naciągacze, którzy chcą od wędkarza wyciągnąć jak największą sumę pieniędzy.

Należy do nich dwójka naciągaczy z Florydy, będąca przejazdem w Wisconsin. Tuey i jej 16-letni brat przeżywający kryzys dojrzewania chcą ukraść wygrane mężczyzny, by móc prowadzić godne życie. Pojawia się również Jerry, który próbuje udowodnić swoje pokrewieństwo z głównym bohaterem, tym samym zabierając mu wygrane.

http://www.youtube.com/watch?v=SEXJPS5tFRg / Fot. fot. screenFilm od pierwszej chwili uderza realizmem i niezwykłością głównego bohatera. Do śmierci matki, Albert żył według jej zasad, ale zawsze brakowało mu odwagi by przeciwstawić się jej słowom. Poza tym poznajemy zaspane śniegiem Wisconsin, gdzie trudno o jakiekolwiek perspektywy na lepsze dni. Pomimo tego, główny bohater nie poddaje się i stara się budować swoje życie od nowa.

Obraz Allana Mindela jest dla widzów w każdym wieku, lubiących dobre, ciepłe i zabawne filmy. Znajdziemy tutaj i zabawne dialogi i chwilę refleksji, nad tym co w życiu najważniejsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.