Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2010: Spotkanie z Jane Campion

Kolejny dzień krakowskiego festiwalu kina niezależnego obfitował w wielkie wydarzenia. Jednym z nich był pokaz prasowy najnowszego filmu nowozelandzkiej reżyserki pt. "Jaśniejsza od gwiazd". Jane Campion z uśmiechem na twarzy odpowiadała na wszystkie pytania.

Konferencja prasowa z Jane Campion / Fot. fot. Piotr DrabikKonferencja prasowa po pokazie prasowym rozpoczęła się od wyjaśnienia w jaki sposób Jane Campion dostała się na krakowski festiwal mimo ogromnych utrudnień w komunikacji lotniczej. Przyjechała samochodem z Rzymu z nieznanymi sobie mężczyznami przysłanymi przez organizatorów Off Plus Camera. Również na początku spotkania z akredytowanymi na festiwalu dziennikarzami reżyserka wspomniała o katastrofie rządowego samolotu Tu-154M i powiedziała, że jest bardzo poruszona żałobą jaka spotkała Polskę i łączy się w bólu z rodzinami ofiar.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być w Polsce oraz w Krakowie. Jest to wspaniałe miasto. Spacerując po num uśmiech nie schodził z mojej twarzy - tymi słowami reżyserka wyraziła swój zachwyt pobytem w grodzie Kraka. Po mimo, że jest żałoba w mieście to Kraków i tak żyje swoim życiem. Jest jak bijące serce - mówiła dalej Campion.

Reżyserka jednak przed wszystkim pojawiła się w Krakowie aby promować swój najnowszy film - "Jaśniejsza od gwiazd". Opowiada on historię żyjącej w epoce romantyzmu Fanny Brawne, pięknej i ciekawej świata osiemnastolatki, która całe swoje życie spędza na przygotowaniach Kadr z filmu "Jaśniejsza od gwiazd" / Fot. fot. materiały prasowedo bycia wychowaną panną (szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki). Nieoczekiwane spotkanie czarującym młodzieńcem odmieni i pozwoli jej przeżyć pierwszą prawdziwą miłość. Uczucie do poety sprawi, że dziewczyna zrzuci gorset konwenansów i złamie panujące zasady.

Byłam poruszona tą historią miłosną od chwili kiedy pierwszy raz o niej przeczytałam. Na tyle, że zdecydowałam się nakręcić o niej film. Najbardziej w tej opowieści urzekła mnie czułość głównych bohaterów wobec siebie. - opowiadała dziennikarzom Jane Campion. Przy tym filmie pracowałam w większości z młodymi ludźmi. Wielu z nich miało poniżej 30 lat. Historia opowiada o młodych dlatego bardzo zależało mi aby brali oni czynny udział w produkcji filmu - mówiła dalej o kulisach produkcji reżyserka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najnowsze recenzje filmów z Off Plus Camera 2010 możecie przeczytać na stronie: http://filmaster.pl/tag/off3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.