Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2012. Andrzej Żuławski został przewodniczącym jury

Z każdym dniem poznajemy coraz więcej szczegółów zbliżającego się wielkimi krokami festiwalu filmowego Off Plus Camera. Przewodniczącym jury konkursu głównego będzie Andrzej Żuławski, a obraz "Terri" w reżyserii Azazela Jacobsa otworzy tegoroczną edycję święta kina niezależnego.

Andrzej Żuławski odbiera odznaczenie od Aleksandra Kwaśniewskiego / Fot. prezydent.pl/wolna licencja"Wytyczanie drogi" to nazwa konkursu głównego na festiwalu filmów niezależnych Off Plus Camera w Krakowie, a na jej laureatów czeka nagroda 100 tysięcy dolarów. Zwycięzcę wyłoni jury, którego przewodniczącym w tym roku będzie Andrzej Żuławski, twórca takich obrazów, jak "Trzecia część nocy", "Diabeł i Opętanie" i "Na srebrnym globie". Równocześnie odbywać się będzie Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym o palmę pierwszeństwa powalczy 10 pełnometrażowych obrazów wyprodukowanych w 2011 i 2012 roku.

Logo Off Plus Camera 2012 / Fot. Materiały prasoweW skład jury tego konkursu zasiądą: Michael Radford (przewodniczący, angielski reżyser i scenarzysta, twórca filmowej adaptacji powieści George’a Orwella "1984" oraz "Listonosz"), Oren Moverman (izraelski twórca, autor scenariuszów do produkcji "Syn Jezusa" czy "I’m not there", podczas 2. edycji Off Plus Camera zdobył nagrodę dziennikarzy), James Spring (dyrektor zarządzający EalingStudios i jednocześnie producent filmowy, współtwórca m.in. "Wojny domowej" Stephena Elliotta czy "Dziewczyny z St. Trinian" Olivera Parkera i Barnaby’ego Thompsona), Margery Simkin (reżyser castingów, organizowała przesłuchania do takich hitów kinowych jak "Top Gun", "Dwanaście małp" "Erin Brockovich" czy "Avatar") oraz Stephanie Zacharek (jedna z najlepszych krytyków filmowych w USA, członkini prestiżowych NY Film Critics Circle i National Society of Film Critics, na co dzień pisze dla m.in. The New York Times, Los Angeles Times czy Rolling Stone).

Podczas gali otwarcia tegorocznej edycji festiwalu Off Plus Camera, odbędzie się pokaz komediodramatu "Terri" w reżyserii Azazela Jacobsa. Jest to opowieść o wyobcowanym nastolatku z nadwagą, który nie potrafi odnaleźć się w przytłaczającej go rzeczywistości. Mimo to, udaje mu się zdobyć nietypowego przyjaciela, którym okazuje się ekscentryczny dyrektor szkoły. Twórca produkcji jest przy okazji zwycięzcą pierwszej edycji krakowskiego festiwalu za produkcję "Mamisynek". "Terri" miał swoją premierę na najważniejszym na świecie wydarzeniu kina niezależnego, czyli Sundance Film Festiwal w zeszłym roku, gdzie zebrał bardzo dobre recenzje.Kacper Sawicki, Grzegorz Kuczeriszka i Czesław Mozil - tak w skrócie przedstawia się jury konkursu Grolsch Film Works, w którym krótkometrażowe produkcje interpretujące w dowolnej technice przesłanie Grolscha "Życie to sztuka wyboru - Choose Interesting". Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, mogą wysyłać swoje prace pośrednictwem strony idfilm.pl do 27 marca br. Od 28 marca do 12 kwietnia, za pośrednictwem witryny idfilm.pl, internauci będą mogli głosować na nagrodę publiczności, wartą 5 000 złotych. Na gali finałowej, która odbędzie się w piątek 13 kwietnia w Krakowie (podczas gali festiwalu OFF Plus Camera), poznamy szczęśliwców i właścicieli trzech czeków: o wartości 20 000 złotych za pierwsze miejsce, 10 000 złotych za drugie miejsce i 5 000 złotych za trzecie miejsce.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie tutaj

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.