Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2012. Luc Besson na premierze "Lady"

W krakowskim kinie "Kijów.Centrum" odbyła się premiera najnowszego obrazu kultowego francuskiego reżysera, ukazującego historię życia Aung San Suu Kyi. Luc Besson osobiście opowiadał o tym, jak powstawał film i jak wyboistej drodze jego kareiery.

Kino Kijów.Centrum podczas festiwalu / Fot. Piotr DrabikZanim twórca takich przebojów kinowych jak "Leon Zawodowiec" czy "Piaty Element" wdał się w dyskusję z festiwalową publicznością, premierowo pokazano jego najnowszy film pt. "Lady". Opowiada on o tragicznych ale zarazem budujących kolejach losy Aung San Suu Kyi, przywódczyni birmańskiej opozycji, laureatka pokojowej nagrody Nobla a także, zmagającej się ze śmiertelną chorobą męża, matki dwójki dzieci.

W 1988 r. porzuciła spokojne życie w brytyjskim Oxfordzie, by broniąc mieszkańców swojej ojczyzny przed bezwzględną juntą wojskową. Choć udało jej się wygrać wybory parlamentarne, to nigdy nie objęła stanowiska premiera kraju a zamiast tego trafiła na 15 do aresztu domowego. Luc Besson pomimo wielu trudności zrealizował poruszający film o niezwykłym życiu "Lady", jak jest nazywana w rodzinnej Birmie opozycjonistka.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.