Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2012. Poznaj filmy konkursu głównego!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-30 09:32

Współautorzy: Piotr Drabik

Aż 12 filmów ze wszystkich kontynentów weźmie udział w konkursie "Wytyczanie drogi" podczas tegorocznej edycji festiwalu Off Plus Camera. Ponadto, podczas filmowego tygodnia w Krakowie będzie obchodzony jubileusz szkoły mistrzowskiej Andrzeja Wajdy z udziałem innego wybitnego reżysera, Volkera Schlöndorffa.

Oficjalne logo festiwalu filmowego Off Plus Camera / Fot. Materiały prasoweGłównym punktem każdej edycji krakowskiego święta kina niezależnego jest konkurs na najlepszy film pod tytułem "Wytyczanie drogi". O specjalną statuetkę i nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy dolarów podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie walczyć 12 tytułów z całego świata. Wiele z nich, w krakowskich kinach będzie miało swoją premierę nad Wisłą. Ciekawostką jest, że w gronie konkursowych produkcji znalazł się również polski film - „Wymyk” w reżyserii Grega Zglińskiego (historia dwóch braci, którzy całkowicie odmienne reagują na przemoc podczas podróży kolejką podmiejską, z Robertem Więckiewiczem w roli głównej).

Kadr z filmu "Avalon" / Fot. Materiały prasoweNatomiast „Avalon” stworzony przez Axela Peterséna to realistyczna historia zwolnionego z więzienia mężczyzny po sześćdziesiątce, który zakłada wraz z siostrą klub tenisowy, ale którego wciąż dręczą moralne dylematy. Całkowicie inną tematykę prezentuje „Bellflower” w reżyserii Evana Glodella - tutaj fani produkcji science fiction wyrusza w podróż w nieznane, pełnej przygód ale i przemocy. Portret ekscentrycznej mormońskiej dziewczyny, której wydaje się, że zachodzi w ciążę z głosem śpiewającym wielki hit na kasecie magnetofonowej to już fabuła filmu „Electrick Children” Rebecci Thomas. „An Oversimplification of Her Beauty” stara się podjąć z widzami refleksję na temat natury ludzkich uczuć, która została wyreżyserowana przez Terence’a Nance’a.

Dzieje albańskiej rodziny, która w wyniku kłótni staje się obiektem ataku i zemsty ze strony sąsiadów, a jej młodzi członkowie muszą szybko i boleśnie dorosnąć to w wielkim skrócie opis produkcji „Przebaczenie krwi” Joshua Marstona. „She Monkeys” to natomiast historia dziwnej relacji dwóch dziewczyn, opartej na wzajemnych prowokacjach sportowych oraz erotycznych. „Sulla strada di casa” stworzona przez Emiliano Corapi przedstawia nam młodego biznesmena z problemami finansowymi, który decyduje się na jednorazowe przeszmuglowanie towaru dla organizacji mafijnej i szybko zaczyna tego żałować. Natomiast „Teddy Bear” Maddsa Matthiesena to historia zawodowego bodybuildera, który w wieku trzydziestu ośmiu lat ciągle mieszka z matką, lecz pewnego dnia wpada na niecodzienny pomysł wyjazdu do Tajlandii w celach matrymonialnych.
DraPa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.