Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2012. "Teddy Bear" zwycięzcą konkursu głównego

W sobotni wieczór, 21 kwietnia, odbyła się ceremonia zamknięcia 5. edycji festiwalu filmowego Off Plus Camera. Zdobywcą 100 tys. dolarów oraz statuetki konkursu "Wytyczanie Drogi" okazał się duński "Teddy Bear". Natomiast zagraniczne jury za najlepszy polską produkcję uznało "Ki".

Mads Matthiesen odbiera nagrodę w konkursie "Wytyczanie drogi" / Fot. Materiały prasoweMiędzynarodowe jury w składzie: Andrzej Żuławski, Colleen Atwood, Josh Radnor oraz Tom Kalin po burzliwych obradach nagrodziło duński film o pragnieniu miłości nieśmiałego kulturysty pt. "Teddy Bear". Reżyser Mads Matthiese oraz współtwórcy produkcji otrzymali 100 tys. dolarów i Krakowską Nagrodę Filmową. Ale to nie jedyne wyróżnienie, jakie otrzymali! Od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zdobyli dofinansowania w wysokości miliona złotych, ale otrzymają je tylko, gdy swój najnowszy film zrealizują nad Wisłą. To jest świetne i jestem dziś bardzo szczęśliwy. Jestem wdzięczny festiwalowi za zaproszenie mnie, za pokazanie mojego filmu. To jest mój pierwszy pobyt w Polsce. Musiałem skończyć 35 lat, żeby tu przybyć. Dziękuje jury za docenienie mojego filmu - mówił przejęty na scenie Mads Matthiese.Kadr z filmu "Teddy Bear" / Fot. Materiały prasoweMiędzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych, reprezentowana na krakowskim festiwalu przez trzech przedstawicieli, przyznała swoją nagrodę Rebecę Thomas za produkcję „Electrick Children”, opowiadającej historię dziewczyny wychowanej w mormońskiej wiosce i szukającej swojego miejsca w świecie. Konkurs Polskich Filmów Fabularnych zdominował "Ki" w reżyserii Leszka Dawida, a wyprodukowany przez Małgorzatę Jurczak. Utytułowane jury w składzie Michael Radford, Oren Moverman, Margery Simkin, Stephanie Zacharek i James Spring wyróżnili historię perypetii żyjącej w chaosie Kingi (genialna rola Romy Gąsiorowskiej) Polskim Noble Filmowym. Ale dla polskich młodych twórców również przygotowano prawdziwą niespodziankę - brytyjski producent James Spring zaoferował dystrybucję „Ki” na międzynarodowym rynku. Publice festiwalu Off Plus Camera najbardziej przypadł do gustu "Pół na pół" stworzony przez Jonathana Levine.

Ceremonia zamknięcia festiwalu kina niezależnego przyciągnęła wielu honorowych gości m.in. Bogdana Zdrojewskiego, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy prof. Jacka Majchrowskiego. Dobrze się stało, że mamy w Krakowie taki piękny festiwal. Chciałem podziękować tym wszystkim, dzięki, którym ten festiwal istnieje. Jest to rzecz nie do przeceniania - mówił w sobotni wieczór prezydenta miasta Krakowa. Pokazaliśmy ponad 100 filmów na niemal 300 projekcjach, przyjechało ponad 200 gości, korzystaliśmy z 10 kin studyjnych wokół rynku, a pomagało nam ponad 400 wolontariuszy - wyliczała z dumą Anna Trzebiatowska, dyrektor programowa Off Plus Camera. Tegoroczna edycja festiwalu kina niezależnego w grodzie Kraka przyciągnęła prawdziwe gwiazdy filmu m.in. Luc Beson, David Thewlis czy Roland Joffé. Za rok na pewno organizatorzy wielkiego święta kina zaskoczą nas jeszcze bardziej!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.