Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2013. Festiwal odsłania kolejne karty

Nowe kino włoskie, produkcje amerykańskich niezależnych twórców oraz pierwsze tytuły, które wezmą udział w konkursie głównym "Wytyczanie drogi" - to kolejne nowe informacje na temat kolejnej edycji krakowskiego święta kina offowego.

Kadr z filmu "Middle of Nowhere” w reż. Ava DuVernay / Fot. Materiały organizatorów"Wytyczanie drogi", konkurs główny podczas festiwalu kina niezależnego Off Plus Camera, to zmagania 12 wytypowanych przez organizatorów tytułów z całego świata. Dla zwycięzcy, które wskaże eksperckie jury czeka 100 tys. dolarów oraz prestiżowa statuetka Krakowskiej Nagrody Filmowej. Na ponad tydzień przed rozpoczęciem szóstej edycji krakowskiego festiwalu, ujawniono pierwsze nazwiska reżyserów, którzy będą walczyć o palmę pierwszeństwa. Shane Carruth doceniono za jej romantyczny thriller science fiction Upstream color, gdzie odwieczne pragnienie miłości miesza się z futurystyczną rzeczywistością. Ava DuVernay w filmie Middle of Nowhere przestawia historię studentki medycyny Rudy, która rzuca swoje dotychczasowe życie by za wszelką cenę wyciągnąć swojego męża, Dereka z więzienia. Kun-Jae Jang, w obrazie Sleepless Night pokazuje przeciętne młode małżeństwo, które przeciwności losu i codzienne zmuszają do zadawania trudnych pytań. Natomiast Daniel Hoesl, w swoim filmie Soldate Jeannette opowiada historię ekscentrycznej mieszkanki Wiednia, znajdującej się poza społeczeństwem a mimo to szukającej swojego miejsca wśród ludzi.

Kadr z filmu "Dormant Beauty" w reż. Marco Bellocchio / Fot. Materiały organizatorówPubliczność szóstej edycji Off Plus Camera, będzie miała okazje bliżej przyjrzeć się nowej fali włoskiego kina. W specjalnej sekcji tematycznej, znajdzie się pięć filmów prosto z półwyspu apenińskiego. A wśród nich m.in. Spaghetti Story w reżyserii Ciro de Caro (opowieść o grupce młodych przyjaciół, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie), Dormant Beauty Marco Bellocchio (kilka powiązanych ze sobą historii, które koncentrują się wokół młodej kobiety w stanie wegetatywnym) czy Lo e te autorstwa Bernardo Bertolucci (introwertyczny chłopak, odnajduje w swojej siostrze towarzyszkę w życiowej niedoli). Również podczas tegorocznej edycji krakowskiego festiwalu, nie mogło zabraknąć sekcji "From the Gut - amerykańscy niezależni", w której znajdą się filmy wybrane przez ekspertów Sundance Festival. Nie zabraknie śmiesznych, kontrowersyjnych oraz wzruszających obrazów życia zza oceanem, które tak często umykają uwadze Hollywood.

Kadr z filmu „Drugie oblicze” w reż. Dereka Cianfrance'a / Fot. Materiały organizatorówNatomiast w sekcji "Odkrycia", gdzie wizje znanych twarzy wśród reżyserów spotykają młodych debiutantów, na widzów czekają cztery produkcje. Drugie oblicze w reżyserii Derek Cianfrance przedstawia metamorfozę Luke'a, który zmienia swoje dotychczasowe niepoukładane życie, by uczyć się trudnej sztuki ojcostwa. The Company You Keep autorstwa znanego aktora i reżysera Roberta Redforda to historia ucieczki od błędów młodości, z którymi muszą się zmierzyć byli członkowie lewicowej organizacji, w szeregach której przed laty doszło do zabójstwa. The Unspeakable Act w reżyserii Dana Sallitta porusza kontrowersyjny temat kazirodztwa, przeplatający się z trudami dojrzewania. W sekcji "Odkrycia" znajdzie się również jeden dokument - Chasing Ice autorstwa Jeffa Orlowskiego traktujący o globalnym ociepleniu, a ściślej pasji utrwalenia topniejących lodowców.

Więcej informacji o zbliżającym się festiwalu przeczytasz na oficjalnej stronie Off Plus Camera 2013.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.