Facebook Google+ Twitter

Off Plus Camera 2013. Wielkie nazwiska i kino z najwyższej półki

Josh Hartnett, Melissa Leo czy Udo Kier - to tylko niektóre gwiazdy światowego kina, które pojawią się na kolejnej edycji Off Plus Camera. W poniedziałek poznaliśmy kolejne szczegóły krakowskiego święta kina niezależnego.

Josh Hartnett w filmie "Pearl Harbor" / Fot. Materiały organizatorówJuż w piątek 12 kwietnia w krakowskim kinie Kijów.Centrum uroczyście rozpocznie się szósta edycja międzynarodowego festiwalu kina niezależnego, Off Plus Camera. Przez ponad tydzień, w grodzie Kraka fani alternatywnego spojrzenia na kino, będą mieli okazję obejrzeć kilkadziesiąt produkcji z całego świata. Nie zabraknie również gwiazd filmowych z prawdziwego zdarzenia. Do Krakowa przyjedzie m.in. Josh Hartnett, znany szerokiej publiczności z takich tytułów jak "Pearl Harbor", "Helikopter w ogniu" czy "Sin City". Aktor znany z hollywoodzkich superprodukcji jest również właścicielem firmy producenckiej "Roulette Entertainment", której głównym celem jest promocja i wspieranie młodych, niezależnych twórców. Poza nim, nad Wisłą pojawi się Udo Kier (niemiecki aktor grający zza oceanem, który zasiądzie również w jury konkursu głównego "Wytyczanie drogi") czy Melissa Leo. Laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Fighter", ponadto odbierze podczas trwania festiwalu nagrodę specjalną "Pod Prąd", która co roku jest przez organizatorów Off Plus Camera przyznawana artystom szczególnie wspierających kulturę niezależną.

Kadr z filmu „Smashed” w reż. James Ponsoldt / Fot. Materiały organizatorówPoza tym ujawniono nazwiska kolejnych reżyserów, którzy będą walczyć w konkursie głównym "Wytyczanie drogi" - dla zwycięzcy czeka statuetka Krakowskiej Nagrody Filmowej oraz 100 tys. dolarów. Najważniejszą częścią Off Plus Camera są konkursy. Główny konkurs "Wytyczanie drogi" to zawsze było serce tego festiwalu, który został powołany do życia, by wspierać młodych, nieznanych twórców. W konkursie udział weźmie 12 filmów, których raczej nie uda się zobaczyć w polskich kinach - podkreślała podczas konferencji prasowej dyrektor artystyczny festiwalu, Anna Trzebiatowska. James Ponsoldt w filmie Smashed przedstawia problemy młodego małżeństwa, które zatraca się w hedonistycznym życiu, przepełnionym używkami. Mark Webber w swojej produkcji The End of Love obrazuje codzienne zmagania młodego ojca, którego monotonne życie zmienia spotkanie z samotną matką. Northwest w reżyserii Michaela Noera to sugestywne oblicze duńskiej stolicy, z punktu widzenia zbuntowanego 18-latka.

Kadr z filmu „Ombline” w reż. Stephane Cazes / Fot. Materiały organizatorówWspólna kolacja w przeciętnym berlińskim mieszkaniu jednoczy ze sobą trzy pokolenia i staje się punktem wyjścia do analizy zabieganego społeczeństwa w filmie The Strange Little Cat autorstwa Ramona Zürchera. Paul Negoescu w obrazie A Month in Thailand przestawia niełatwą walkę z własnymi uczuciami młodego Radu, który zostawia swoją narzeczoną by szukać w wielkim Bukareszcie dawnej ukochanej. Trudy wychowania dziecka w warunkach więziennej rzeczywistości znajdziemy w Ombline, stworzonej przez Stephane Cazes. Natomiast Antonio Campos został doceniony za tytuł Simon Killer, w którym tytułowy bohater szuka w Paryżu antidotum na swoje problemy sercowe. Polską kinematografię będzie reprezentować Obława Marcina Krzyształowicza, opowiadająca losy żołnierzy polskiego podziemia w czasach II wojny światowej. Zwycięzcę konkursu głównego wskaże międzynarodowe jury w składzie Lech Majewski (przewodniczący), Udo Kier, John Rhys-Davies oraz Ruth Myers.

Kadr z filmu „Wyprawa do Xingu” w reż. Cao Hamburgera / Fot. Materiały organizatorówOrganizatorzy krakowskiego festiwalu przyszykowali dla koneserów wydarzenia specjalne atrakcje. Jedną z nich będzie ekskluzywny pokaz brazylijskiego filmu "Wyprawa do Xingu" w reżyserii Cao Hamburgera. Jest to oparta na prawdziwych wydarzeniach, historia trzech braci decydujących się porzucić znane sobie środowisko, by poznać plemię Indian zagrożone zagładą. Przewidujemy także warsztaty pod hasłem "Bierzcie i kręćcie", które poprowadzi Sławomir Idziak. Takie zajęcia uczą kadrowania, pracy z kamerą i prowadzenia narracji - dodał dyrektor Off Plus Camera, Szymon Miszczak. W sprzedaży są już karnety festiwalowe (w trzech wariantach w cenach 100, 180 i 300 zł) oraz bilety (normalny za 15 zł) na seanse. Więcej informacji na oficjalnej stronie Off Plus Camera.

Szukasz dobrego filmu do obejrzenia wieczorem w telewizji? Sprawdź aktualny program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.