Facebook Google+ Twitter

OFF Plus Camera - co w czwartym dniu?

To już czwarty dzień festiwalu, nad którym zawisły czarne chmury pyłu wulkanicznego. Niestety znów czekają nas zmiany w programie.

Kadr z filmu "Stara kochanka" / Fot. źródło: materiały festiwaloweZacznę może od tego, co zmieniło się w programie festiwalu. Nie odbędzie się zaplanowany na dziś pokaz filmu "Timecode" (godz. 20, Alchemia), zamiast niego widzowie mogą po raz kolejny obejrzeć obraz z sekcji "Sundance Institute Series" - "His & Hers". Odwołane zostały także dwie projekcje filmu "You’re Gonna Miss Me" (dzisiejsza i w niedzielę). Zamiast niego będziemy mogli zobaczyć: dziś - "Shortbus" w reżyserii Johna Camerona Mitchella (z sekcji "Nadrabianie zaległości") o godz. 18 w kinie Pauza; w niedzielę - wyreżyserowanego przez Wernera Herzoga "Złego Porucznika" (sekcja "Odkrycia"), o godz. 16 w kinie Alchemia.

Wróćmy jednak do tego, co na dziś przygotowali organizatorzy. A jest w czym wybierać. Ciekawą pozycją będzie z pewnością film "Stara kochanka" Catherine Breillat. Akcja rozgrywa się w dziewiętnastowiecznej Francji. Przystojny Ryno przygotowuje się do ślubu z arystokratką. Jego serce jest jednak zaprzątane przez dziką i bezwzględną Vellini. Będzie to historia wielkiej miłości, zdrady i pożądania. Obraz warty polecenia ze względu na znakomitą rolę Vellini, w którą wcieliła się Asia Argento. Na godz. 16 na film zaprasza kino Mikro.

Kadr z filmu "Daniel&Ana" / Fot. źródło: materiały festiwalowe

Filmem, który zaburzy spokój widza będzie meksykańsko-hiszpański "Daniel&Ana". Daniel i Ana są silnie związanym ze sobą rodzeństwem. On odkrywa swoją seksualność, ona właśnie wychodzi za mąż. Ich świat zmienia się gdy zostają zmuszeni do spełnienia swoich ukrytych pragnień i stawienia czoła lękom. Reżyser Michel Franco stworzył obraz niepokojący, drastyczny i pozostający na długo w pamięci. "Daniel&Ana" już dziś o 16 w Pauza Kino 18.


Pełna lista granych dziś filmów oraz możliwość zakupu na stronie: http://www.offpluscamera.dokina.pl/

Szczegółowe informacje o festiwalu: http://www.offpluscamera.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.