Facebook Google+ Twitter

OFF Plus Camera – dzień trzeci

Festiwal filmów niezależnych trwa od kilku dni w Krakowie. Z powodu paraliżu komunikacyjnego wywołanego pyłem wulkanicznym został on znacznie okrojony. Co dziś znajdziemy w programie?

Kadr z filmu „Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains” / Fot. źródło: materiały festiwaloweNiestety nie odbędzie się zaplanowany na dziś panel „Kobiety w kinie”, podczas którego znane reżyserki (Jane Campion, Allison Anders, Parna Sen i Małgorzata Szumowska) miały rozmawiać o rolach, jakie kobiety pełnią w filmie. Krakowskie kina wyświetlą dziś ponad trzydzieści obrazów, wśród których znajdują się takie tytuły jak „Wschodnie obietnice”, „R”, „Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains” czy „Dust”.

Fani filmów dokumentalnych powinni obejrzeć irlandzki film, w reżyserii Kena Wardropa, „His&Hers”. Jest to opowieść miłosna licząca sobie dziewięćdziesiąt lat, którą opowiada siedemdziesiąt kobiet w różnym wieku. Obraz Wardropa jest hołdem złożonym codziennym chwilom tworzącym nasze życie. Można go obejrzeć dziś o godz. 19.00 w Kinie pod Baranami.
Kadr z filmu „Człowiek, który pokochał Yngve” / Fot. źródło: matriały festiwalowe
W ramach sekcji Nordyckie Horyzonty Kino pod Baranami o godz. 18 wyświetlony zostanie norweski film „Człowiek, który pokochał Yngve”. Są lata 80., upada mur berliński. Nastoletni Jarle zakłada zespół rockowy. Gdy do jego klasy dołącza Yngve, Jarle odkrywa, że nowy kolega fascynuje go bardziej niż by się tego spodziewał.

Podczas projekcji festiwalowych odbywają się też takie, na których gośćmi specjalnymi są sami reżyserzy. W trzecim dniu festiwalu takimi specjalnymi projekcjami będą m.in. „Jaśniejsza od gwiazd” Jane Campion oraz „Dust” Maxa Jakoby. Jest to obraz biorący udział w głównym festiwalowym konkursie. Opowiada historię związku trójki ludzi po bliżej nieokreślonej katastrofie. Większość ludzi zginęła. Elodie i Elias toczą spokojne życie na uboczu. Nie wiemy czy są kochankami czy rodzeństwem. Ich zrównoważona egzystencja zostaje zakłócona przez pojawienie się Gabriela. „Dust” zobaczymy dziś o godz. 19 w Kinoteatrze Uciecha.

Więcej informacji o filmach na stronie: offpluscamera.com
Bilety można kupić na: offpluscamera.dokina.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.