Facebook Google+ Twitter

"Officium Secretum. Pies Pański" Marcin Wrońskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-13 14:42

Dominikanin Marek Gliński wraca do Lublina po dwudziestu latach. Władze kościelne dobrze przygotowały jego powrót, jednak Gliński zdziwi się, jak wiele osób wciąż pamięta go jako „Kleryka”, agenta SB. Ojciec doktor ma do wykonania delikatną i bardzo trudną misję, powierzoną przez Watykan. Wypełniając ją, przyjeżdża do Kazimierza Dolnego. Tam okazuje się, że pewien młody franciszkanin prawdopodobnie padł ofiarą morderstwa...

 / Fot. WABZdrada, tajny depozyt i groźna atmosfera rodem z „Imienia róży”. Marcin Wroński w Officium Secretum obnaża mechanizmy władzy, portretuje środowisko mediów i mentalność ludzi zarówno poprzedniego, jak i obecnego systemu.

Marcin Wroński (ur. 1972) - autor czterech powieści i kilkudziesięciu opowiadań, studiował na KUL-u. Debiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992). Publikował m.in. w „Lampie i Iskrze Bożej”, był felietonistą i dziennikarzem radiowym w Radiu TOP w Lublinie oraz redaktorem w kilku wydawnictwach.

Największy sukces odniósł jako autor kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim: Morderstwo pod cenzurą i Kino „Venus”; był dwukrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2009 roku otrzymał honorowy tytuł Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej.

Obecnie pracuje nad scenariuszem serialu na podstawie Morderstwa pod cenzurą; w przygotowaniu jest jego trzeci kryminał z komisarzem Maciejewskim, który ukaże się nakładem W.A.B. w 2011 roku, podobnie jak dwa pierwsze tomy cyklu.

Strona autorska: marcinwronski.art.pl

Marcin Wroński
"Officium Secretum. Pies Pański"
Wydawnictwo WAB

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.