Facebook Google+ Twitter

Offon 2008 już wkrótce!

18 sierpnia rozpocznie się w Warszawie kolejna edycja festiwalu filmowego Offon. Uczestnicy będą mogli podziwiać zarówno filmy długo, jak i krótkometrażowe z całej Europy.

Screen ze strony projektu. / Fot. www.offon.orgFestiwal Offon, czyli europejski tydzień filmowy odbędzie się już piąty raz, tradycyjnie w Warszawie. Impreza jest gratką dla miłośników kina. Do 23 sierpnia widzowie będą mogli zobaczyć długometrażowe filmy fabularne, które uzyskały aprobatę krytyków i zdobyły nagrody na prestiżowych festiwalach. Uczestnicy Offon w
warszawskim kinie Luna zobaczą takie filmy jak hiszpański melodramat "Złodzieje" Jaime'a Marquésa, bułgarsko - turecki dramat "Skradzione oczy" Radoslava Spassova, nominowany do Oskara dramat wojenny Terry'ego Georgie "Hotel Ruanda" czy "Nasza klasa" estońskiego debiutanta Ilmara Raaga.

Na festiwalu zostaną zaprezentowane także filmy krótkometrażowe. Będą to dzieła kina niezależnego, studenckiego i profesjonalnego, które wezmą udział w rywalizacji konkursowej. Emisja tych filmów będzie podzielona tematycznie na pięć dni. Każdego dnia wyświetlane będą dzieła z innego rejonu Europy. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Offon to nie tylko wspólne oglądanie dzieł filmowych. Organizatorzy, czyli Federacja Niezależnych Twórców Filmowych oraz Fundacja Katarzyny Figury i Kaia Schoenhalsa - Artistic Vitamin, oferują także uczestnictwo w warsztatach, podczas których wielbiciele kina, którzy pragną wziąć udział w jego aktywnym tworzeniu, będą szkolić się pod okiem mistrzów. Warsztaty są bezpłatne, podobnie jak reszta wydarzeń związanych z festiwalem, jednak, aby w nich uczestniczyć, należy zgłosić się wypełniając formularz na stronie projektu.

Nie zabraknie także innych atrakcji. Codziennie będą się odbywały koncerty, a fotografowie mogą wziąć udział w konkursie Europa/Off - Europa/On. Niestety organizatorzy nie podali jeszcze pełnego programu całego festiwalu. Zapewne ukaże się on niebawem. Nie ulega jednak wątpliwości, że już teraz warto zarezerwować sobie choć odrobinę wolnego czasu na trwający od 18 do 23 sierpnia piąty jubileuszowy festiwal Offon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.