Facebook Google+ Twitter

Ofiary Fritzla za miesiąc wyjdą ze szpitala

Jak donosi austriacka gazeta "Die Presse", ofiary Josefa Fritzla - jego córka i jej sześcioro dzieci - jeszcze miesiąc pozostaną w klinice w Amstetten-Mauer.

http://diepresse.com/home/panorama/oesterreich/inzestfall/382511/index.do?_vl_backlink=/home/index.do / Fot. Die Presse19-letnia Kerstin, znajdująca się w najgorszym stanie z całej siódemki skrzywdzonej przez Josefa Fritzla, jest wciąż poddana śpiączce, aczkolwiek jej stan jest stabilny i nie zagraża jej życiu. Reszta ofiar "potwora z Amstetten" - w wieku od 18 do 5 lat, mieszka we wspólnym mieszkaniu na terenie szpitala, gdzie przechodzą rekonwalescencję. Mają tam akwarium, podobne do tego, jakie miały w piwnicy.

Jak podaje Die Presse, ustalono, że Elisabeth i jej dzieci będą powoli przyzwyczajały się do światła dziennego (wbrew opinii austriackiej ofiary porwania Nataschy Kampusch, która zalecała, by pokrzywdzeni przez Fritzla unikali na razie światła dziennego - przyp. P.B.). Jednak spacery pacjentów, np. po parku miejskim, nie są przez lekarzy wskazane. Ich zdaniem stres wywołany zbyt szybkim kontaktem ze światem zewnętrznym, a zwłaszcza ze wścibskimi paparazzi, może pogorszyć zdrowie rekonwalescentów. Teren, po którym mogą się poruszać, jest ograniczony żywopłotem, chronionym przez służby.

Rodzi się pytanie jaka będzie przyszłość Elisabeth i jej dzieci. Czy zerwą z przeszłością i zaczną nowe życie egzystując pod innymi nazwiskami. Czy - jak Natascha Kampusch, nie odrzucą swojej strasznej przeszłości i okropne doświadczenia wykorzystają, by pomóc innym ofiarom podobnych zbrodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Lipa:

To, że jest potworem potęguje fakt, że się do tego nie przyznaje ("Nie jestem potworem. Gdybym nim był, pozabijałbym w tej piwnicy wszystkich" - J.Fritzl).

Klara Maj:

"Poddana śpiączce" tzn. prawdopodobnie "wprowadzona w stan długiej narkozy". Poszkodowana miała m.in. drgawki, podejrzewa się, że może być chora na epilepsję, więc taka śpiączka była potrzebna. Nie jestem lekarzem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Potwór z Amstetten" - trafne określenie. Nie znajduję innego komentarza do tego wydarzenia, jak: straszna historia. Więcej dodawać chyba nie trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak dobrze nie mieć telewizora
ostatnio byłem na proszonym obiedzie, pudło pierdzi w tle i usłyszałem tę porąbaną historyjkę
jakoś obiad mniej mi smakował... chwilami wręcz mdliło mnie
ale media są zafascynowane!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.05.2008 16:51

Poddała się śpiączce... ;]
Dobra, nie temat na żarty. Oby wrócili do względnej normalności, bo to, co ten dziad zrobił, nie znajduje u mnie słów opisu :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wiem co ozancza"poddana spiączce"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.