Facebook Google+ Twitter

Ofiary wypadku pod Grenoble otrzymają ponad 2,5 mln zł

Pieniądze w ramach pomocy finansowej rządu RP dla pielgrzymów i rodzin ofiar katastrofy drogowej w Grenoble we Francji już zostały przelane z konta Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na konta gmin, z których pochodzą poszkodowani. Łączna kwota jednorazowej pomocy finansowej dla poszkodowanych z województwa zachodniopomorskiego to 2 mln 675 tys. zł.

Wypłaty dla poszczególnych osób wahać się więc będą od 25 do 150 tys. zł. Najwięcej otrzymają ci pielgrzymi, którzy z katastrofy wyszli z obrażeniami i stracili w niej najbliższych oraz osoby, które przeżyły katastrofę z największym uszczerbkiem zdrowotnym. Tymczasem trzem rodzinom osób, które zginęły w wypadku nie przyznano pomocy finansowej z uwagi na ich sytuację rodzinną - były to osoby samotne, bezdzietne i nie pozostające w związku małżeńskim.

Prezes Rady Ministrów zadecydował też o przyznaniu renty specjalnej (w wysokości od 700 do 1500 zł) dla 19 osób. W tej grupie znajduje się sześcioro osieroconych małoletnich dzieci, które będą otrzymywać rentę do momentu ukończenia kształcenia się, jednak nie dłużej niż do 25. roku życia. Dożywotnią rentę otrzyma natomiast 13 dorosłych osób, które przeżyły wypadek, ale ich stan zdrowia nie pozwoli im normalnie funkcjonować oraz ci, którzy w katastrofie utracili jedynych żywicieli rodziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.