Facebook Google+ Twitter

Oficjalna premiera ebooków autorstwa Jacka Dukaja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-21 14:14

To długo oczekiwana chwila zarówno dla eCzytelników, Wydawnictwa Literackiego, samego Autora oraz Virtualo, które przygotowało cyfrowe wersje książek. Od dzisiaj dostępnych jest 9 tytułów w formatach EPUB i MOBI z watermarkiem.

 / Fot. VirtualoNa ebooki Jacka Dukaja eCzytelnicy oczekiwali od kilku miesięcy. Autora nie trzeba przedstawiać – jeden z najciekawszych polskich prozaików, posiadający szeroką rzeszę fanów. Osobowość i wielki talent. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (m.in. za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich i Europejskiej Nagrody Literackiej 2009. Premiery jego książek są zawsze dużymi wydarzeniami literackimi.

W zeszłym roku Jacek Dukaj podjął decyzję o digitalizacji swoich tytułów. Prace nad udostępnieniem ebooków trwały kilka miesięcy. Autor chciał, aby wszystkie tytuły pojawiły się w jednym momencie w obu formatach. Istotna była również wygodna dla Czytelników forma zabezpieczenia ebooków, czyli znak wodny – wyjaśnia Maja Jackowska z Wydawnictwa Literackiego.


Szczegółowe wytyczne Autora i kilka miesięcy współpracy zaowocowało dziewięcioma doskonale przygotowanymi ebookami. Konwersja tytułów Jacka Dukaja była wyjątkowo skomplikowana z uwagi na występujące w treści elementy typograficzne, takie jak symbole, wzory czy nawet schematy struktur molekularnych – zdradzają Magdalena Wojtas i Michał Nakoneczny, którzy przez ostatnich kilka miesięcy intensywnie pracowali nad konwersją tytułów. Ponad cztery i pół tysiąca stron maszynopisu zostało praktycznie złożonych od nowa, aby możliwie najlepiej odwzorować wersję drukowaną. Ebooki Jacka Dukaja są prawdopodobnie najlepiej skonwertowanymi tytułami w Polsce, a na pewno najtrudniejszymi do tej pory. Pracowaliśmy nad nimi bardzo długo i są one naszą wizytówką – mówi Robert Rybski, Prezes Virtualo.

W formie ebooków udostępnione zostały następujące tytuły: Lód, Perfekcyjna niedoskonałość, Inne pieśni, Córka łupieżcy, Czarne oceany, Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe, Król bólu, W kraju niewiernych i Extensa. Ebooki dostępne są w dwóch formatach – EPUB oraz MOBI na czytnik Kindle. Są zabezpieczone wygodnym dla Użytkowników watermarkiem. Udostępnienie ebooków Jacka Dukaja, kolejnych dobrych tytułów, pokazuje dynamiczny rozwój rynku ebooków. W ebooki wierzą dystrybutorzy, wydawcy i sami autorzy, a do sprzedaży wchodzi coraz więcej topowych i oczekiwanych tytułów.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.