Facebook Google+ Twitter

Oficjalne obchody Sierpnia 80 z udziałem Lecha Kaczyńskiego

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-31 21:18

Wielkim nieobecnym oficjalnych obchodów 26 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych był Lech Wałęsa.

– Cud bezkrwawego odzyskania niepodległości to owoc zbiorowego wysiłku Polaków - mówił przed historyczną Salą BHP Stoczni Gdańskiej szef "Solidarności" Janusz Śniadek.
– Niepodległa Polska to sukces "S", nie zapomnimy o jej bohaterach - deklarował prezydent Lech Kaczyński.

Lech Wałęsa i Władysław FrasyniukPrzewodniczący "S" dodał, że "w ślad za odzyskaną wolnością i swobodami politycznymi dużo wolniej następuje postęp gospodarczy". Za największą bolączkę uznał bezrobocie. Śniadek apelował do prezydenta, aby ten, dalej tak jak dotychczas, bronił ludzi pracy.
Lech Kaczyński podkreślił, że to nie z jego winy na uroczystościach nie ma Lecha Wałęsy.


– Proszę pamiętać, że jak są dwie osoby, to obie muszą chcieć. Lech Wałęsa w ostatnim okresie tak wielokrotnie w sposób obraźliwy wypowiadał się na mój temat, a tym bardziej jeszcze na temat obecnego premiera – stwierdził prezydent.

W trakcie uroczystości przed Salą BHP odznaczenia otrzymali m.in. były szef "S" w Stoczni Gdańskiej Jerzy Borowczak, Władysław Frasyniuk i Bogdan Lis, dziś liderzy Partii Demokratycznej, inny były szef "S" w Stoczni Gdańskiej Alojzy Szablewski, Ewa Milewicz, obecnie publicystka "Gazety Wyborczej", prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, gdański radny Czesław Nowak. W sumie Lech Kaczyński odznaczył ponad 70 osób. Kilka orderów zostało nadanych pośmiertnie, m. in. mec. Władysławowi Sile-Nowickiemu i bardowi "S" Jackowi Kaczmarskiemu.

– Drogi Lechu, nie mam wątpliwości, że powinieneś dostać najwyższe odznaczenie, ale mówiąc językiem nowożytnym "masz przechlapane, bo nie ma kto ci go wręczyć" – żartował, dziękując w imieniu odznaczonych Eugeniusz Szumiejko.

Katarzyna Szcześniak Michał Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.