Facebook Google+ Twitter

Oficjalne wyniki wyborów. PKW: PO - 39 proc., PiS - 29, Palikot 10

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, Platforma Obywatelska uzyskała 39,18 proc. głosów, PiS - 29,98, Ruch Palikota - 10, PSL - 8,36 i SLD - 8,24. To dane z 100 proc. obwodów.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, podając dane ze / Fot. Polskapresse 100 proc. obwodów, na Platformę Obywatelską zagłosowało 39,18 proc. wyborców, Prawo i Sprawiedliwość - 29,98 proc., Ruch Palikota - 10 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,36 proc., a na Sojusz Lewicy Demokratycznej 8,24 proc. Tych pięć partii znalazło się w Sejmie.

Czytaj także: Ludzie Janusza Palikota. Kim są ci, którzy weszli do Sejmu?

Na ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza zagłosowało tylko 2,19 wyborców.

We wtorek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza przedstawi oficjalne wyniki wyborów do Senatu.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

sa
 • sa
 • 11.10.2011 00:42

~


studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

~

Komentarz został ukrytyrozwiń
qw
 • qw
 • 11.10.2011 00:40

;

WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.


;

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyńscy, żeby dorwać się do władzy, wzorem Hitlera, naszczuli niewykształciuchów na wykształciuchów, wskazali "łże-elity" jako sprawców wszelkiego zła, dzieląc w ten sposób Polaków na "kaczystów" i całą resztę. Nigdy nie przekroczą 30% w wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
 • Jakub
 • 10.10.2011 23:34

Stary ale ty masz jazde na bani wez sobie zapal chlopak i wyluzuj troche.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pokazywarka.pl/e0ea0e/

Komentarz został ukrytyrozwiń
SMUTNY
 • SMUTNY
 • 10.10.2011 23:27

po+palkot-FAŁSZ KŁAMSTWEM POGANIA-KOALICJA DEWASTUJĄCA POLSKĘ!

Komentarz został ukrytyrozwiń
dd
 • dd
 • 10.10.2011 23:07

dlaczego wszedzie powtarzany jest ten sam blad; pis dostal 29,89% – poprawcie to!!! na stronie tvn24.pl był ten sam błąd, na stronie gazeta.pl identycznie, na pasku w TVP Info też błędnie; polecam posłuchać jeszcze raz konferencji PKW; porażka, może warto samemu sprawdzić pewne informacje, a nie kopiować bezmyślnie błędne dane; tak samo, jak wszędzie podajecie wyniki razem z setnymi procenta, to dlaczego u Palikota nie podaliście – osiągnął wynik 10,02%; eeeh…

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arius Adolf Nowak
 • Arius Adolf Nowak
 • 10.10.2011 23:05

Tu juz 1 Auschwitz wkrotce nie wystarczy, trzeba bedzie uruchomic po 1 w kazdym wojewodztwie, a oprocz tego kilka lagrow do prac POprawczych na Kamczatce.
NSPAP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Platforma nie ma wystarczającej liczby posłów aby samodzielnie rządzić. Będzie ciekawie ponieważ Pawlak zdaje sobie sprawę że będąc w koalicji z PO traci poparcie. Jeśli PSL zdecyduje się współrządzić podzieli los PO która w ciągu kilku miesięcy upadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obiektywny.
 • obiektywny.
 • 10.10.2011 22:41

Jak by wygrały kartofle to trzeba by się z własnego kraju wyprowadzić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.