Facebook Google+ Twitter

OFICJALNIE: Michel Platini będzie kandydował na prezydenta FIFA

Prezydent UEFA ogłosił zamiar kandydowania, i zobowiązał się do niestrudzonej pracy na rzecz jedności i dobrobytu światowego futbolu.

 / Fot. uefa.comW piśmie skierowanym do przewodniczących i sekretarzy generalnych 209 stowarzyszeń członkowskich organu zarządzającego światem piłki(FIFA), powiedział: "To była bardzo osobista, dokładnie przemyślana decyzja, w której postawiłem przyszłość futbolu obok własnej przyszłości. Kierowałem się szacunkiem i wsparciem, które dostawałem od Was . Platini zapewnił, że mógłby pracować bez wytchnienia "w interesie piłki nożnej".

"Są takie chwile w życiu, kiedy trzeba wziąć swój los w swoje ręce", powiedział. "Jestem w jednym z tych decydujących momentów w moim życiu i w wydarzeniach, które kształtują przyszłość FIFA."

Michel Platini, który jest Prezydentem UEFA od 2007 roku, członkiem Komitetu Wykonawczego FIFA od 2002 roku, dodał: " Podczas tego ostatniego półwiecza FIFA miała tylko dwóch prezydentów. Ta wyjątkowa stabilność jest czymś w rodzaju paradoksu w świecie, który doświadczył radykalnych przewrotów i w sporcie, który przeszedł znaczne zmiany gospodarcze. Jednak ostatnie wydarzenia zmuszają najwyższą władzę światowej piłki nożnej, aby włączyć nowe życie i przemyślenia jego zarządzania. "

Prezydent UEFA powiedział, że w ciągu ostatnich miesięcy, on bronił swoje pomysłów i propozycji "aby dać FIFA z powrotem godność i pozycję, na jaką zasługuje. Kandyduję z entuzjazmem i przekonaniem, ale także z pokorą kogoś, kto wie, że nie może odnieść sukcesu na własną rękę."

"Liczę na wasze wsparcie i naszej wspólnej miłości do piłki nożnej, tak, że razem możemy dać dziesiątkom milionów fanów futbolu, które chcą organizacji FIFA, która jest wzorowa, zjednoczona i pokazuje solidarność, organizacji która jest szanowana , lubiana przez ludzi. "

Kandydatury można składać do dnia 26 października 2015 r. , a wybory odbędą się w FIFA podczas Nadzwyczajnego Kongresu w Zurychu w dniu 26 lutego 2016r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.