Facebook Google+ Twitter

Oficjalnie potwierdzono, że tankowiec "Sirius Star" został uwolniony z rąk piratów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 19:50

Ambasada polska w Nairobi uzyskała oficjalne potwierdzenie, że tankowiec "Sirius Star" został uwolniony z rąk piratów. Poinformowano o tym w komunikacie ministerstwa spraw zagranicznych.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wszystko wskazuje na to, iż dwaj Polacy z załogi statku czują się dobrze. W trakcie negocjacji napływały informacje o tym że piraci dobrze traktowali zakładników.

Paszkowski poinformował, że załoga tankowca powinna zejść na ląd nie później, niż za dwa dni. Rzecznik MSZ podkreślił, że wszystkie cztery polskie placówki w rejonie są przygotowane do udzielenia natychmiastowej pomocy naszym marynarzom. Paszkowski przypuszcza, że będzie ona polegała przede wszystkim na zapewnieniu Polakom noclegu i ułatwieniu im szybkiego powrotu do kraju.

Saudyjski tankowiec "Sirius Star" został w połowie listopada uprowadzony przez piratów na wodach Zatoki Adeńskiej. Przewoził z Arabii Saudyjskiej do Stanów Zjednoczonych około dwóch milionów baryłek ropy naftowej o wartości 100 milionów dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.