Facebook Google+ Twitter

Oficjalnie wciąż bez piwa...

Parlament odrzucił nowelizację ustawy o wychowaniu w trzeźwości, umożliwiającą sprzedaż alkoholu w wagonach Wars, w pociągach uruchamianych w relacjach krajowych. Za zmianami było ledwie 92 posłów...

Zdjęcie ilustracyjne. Na razie w Warsie można jedynie dobrze zjeść. / Fot. PAP Leszek SzymańskiProjekt nowelizacji przygotowała komisja „Przyjazne Państwo”. Zakładał on, że będzie można napić się piwa w wagonach barowych i restauracyjnych, a także w restauracjach na dworcach kolejowych. Jego uzasadnienie wydawało się całkiem przekonywujące: „Zakaz ten jest unikalny w skali europejskiej. Jest także powszechnie obchodzony. W większości wagonów barowych i restauracyjnych można kupić piwo spod lady. Nie ma także żadnego problemu z wniesieniem do pociągu i konsumpcją w przedziale własnego alkoholu oraz z zakupem piwa od „roznosicieli” przemierzających wagony w czasie postoju pociągu na stacji. Prowadzi to do obniżenia wpływów budżetu państwa z podatków i opłat koncesyjnych, w sytuacji gdyby sprzedaż taka była zalegalizowana”.

Skutkiem tego zakazu jest wciąż istniejąca, całkowicie absurdalna sytuacja, gdy podróżny jadący pociągiem międzynarodowym Berlin – Warszawa, a wsiadający na stacji np. w Poznaniu piwa może się napić, ale jadąc pociągiem krajowym, na tej samej trasie, piwa już się nie napije. W pociągach międzynarodowych powyższy zakaz bowiem nie obowiązuje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.