Facebook Google+ Twitter

OFOP: Kongres Obywateli Kultury i Pakt dla Kultury

Współautorzy: Barbara Podgórska

W czwartek i piątek obradowało w Warszawie Walne Zebranie Członków Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, największej krajowej reprezentacji trzeciego sektora, związku, skupiającego 90 fundacji i stowarzyszeń.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiGośćmi delegatów byli: Henryk Wujec, doradca Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ds. społecznych oraz Bartosz Arłukowicz, pełnomocnik premiera ds. koordynacji współpracy organizacji pozarządowych i administracji w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.
Początkowo obradowano w Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia".

W pierwszym dniu obrad odbyła się sesja dyskusyjna na temat prawa o stowarzyszeniach, w której uczestniczyli także Henryk Wujec, Kuba Wygnański i Marcin Dadel. W części roboczej delegaci wysłuchali sprawozdań: finansowego i merytorycznego, wcześniej przedstawionych w formie pisemnej, do których szczegółowo odniósł się prezes, Piotr Fronczak. W drugim dniu, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, WZC przyjęło sprawozdania i udzieliło absolutorium zarządowi, dokonało także wyboru trzech nowych członków zarządu oraz ponownie powierzyło funkcję prezesa Piotrowi Frączkowi.

 / Fot. Adam K. PodgórskiNadało tytuły Honorowego Członka OFOP: Urszuli Jaworskiej i Marcinowi Dadelowi oraz dokonało zmian w regulaminie składek członkowskich. W południe uczestnicy spotkali się z zaproszonym specjalnie Bartosza Arlukowcza, który dwa dni dni wcześniej przyjął stanowisko rządowe.

Następnie odbyły się trzy sesje dyskusyjne inicjujące Kongres Obywateli Kultury. Debatowano na tematy: Kultura w debacie publicznej - debata publiczna w kulturze; Czy organizacje pozarządowe mogą być samowystarczalne?; Fundusze europejskie na kulturę.
Wszystkie rozważania miały związek z Paktem dla Kultury, podpisanym w niedzielę przez premiera Donalda Tuska i Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego wraz z Obywatelami Kultury. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych była aktywną stroną w pracach nad dokumentem, współorganizatorem Kongresu Obywateli Kultury oraz sygnatariuszem paktu.
 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przeszło to dla mediów prawie niezauważalnie, a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.