Facebook Google+ Twitter

Ogary poszły w las

Pokaźna wataha wygłodniałych wilków, zgrupowana w pałacu „Na Wodzie” (aby nie uciekły?) i utrzymywana z ogromnym trudem na smyczy w przyciasnym kagańcu, dostała wreszcie hasło do ataku.

Wyposzczone i wygłodniałe „futerkowe zwierzaki" ruszyły do frontalnego ataku, ani nie słuchając „Wielkiego Łowczego”, ani nie słuchając „Naczelnego Sygnalisty”. Każde chciało ugryźć pierwsze, każde na tę okoliczność od wielu dni ostrzyło swoje zęby i pazury.

Słomiany zapałWprawdzie ich główna broń – zęby, to przecież w większości przypadków równiutko doszlifowane protezy, a ich kiedyś zwinne nogi, te, które przenosiły co niektórych przez „płoty historii”, to teraz wzmocnione; czy to laską, czy sztucznymi stawami, czy wreszcie staroświecką kulą, niezgrabne odnóża. Ich miłościwe i patriotyczne serca, popychane teraz przez stymulatory, zwyczajnie stępiały, jakby owe rozruszniki wyparły z nich to, co jest w życiu najcenniejsze. Wyparły duszę.

Jednak zaatakowana ofiara nie broni się, nie ucieka, nie okłada na lewo i prawo kijem. Stoi, wyciąga rękę do zgody i wierzy, że nie ugryzą, że tylko techniką zgrai obszczekają i zostawią, odpuszczą, a znając dobroć, braterstwo i głoszoną przez nich miłość, nie obawia się nikczemnych ciosów.

Złudzenia pryskająPierwszy cios zadaje ten, który przez całe swoje życie, był tak boleśnie doświadczany i poniżany. Teraz, sam poniża i kąsa - kąsa i cieszy się z tego, nazywając siebie wesołym staruszkiem.

Inny ze sfory, któremu gdzieś tam, daleko–na „przeklętej ziemi” zamordowano ojca, kąsa jeszcze bardziej, grożąc wojną domową, a będąc nad progiem swojego życia, dla podkreślenia swojej roztropności kłamie kładąc na piedestale cały swój dorobek twórczy, przeciw niewypowiedzianym przez biskupa słowom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie Piotrze napisane , bardzo lubię takie teksty. To co wyprawiają Autorytety to zarzynanie 'swojej watahy' P.Wajda i Bartoszewski już dawno nie są samcami Alfa, chociaż jakaś wyleniała wadera wmawia im to na okrągło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszędzie jest tak samo, najlepiej tam gdzie nas nie ma. Polska to piękny kraj, powiedział mi bardzo stary Niemiec. U was nigdy nie wiadomo co będzie jutro i dlatego nie jest nudno. Macie tyle rocznic, świąt, akademii, marszów, strajków, protestów ,pielgrzymek, każdy może sobie coś wybrać wedle gustu.

Wybory maja to do siebie,że właśnie wtedy uaktywniają się kundelki i szukają licznej swory. Atakują basiora najczęściej od tyłu lub łaszą się merdając ogonkami.
Tuż po wyborach wskakują na z góry upatrzone kanapy, ujadając jacy byli bohaterscy, odważni, prawi.
Przeczekają w ciepełku fikcyjnych posad, do następnych wyborów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.