Facebook Google+ Twitter

Ogicom na konferencji Hosting Meeting

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-04 09:11

Pod hasłem "Usługi hostingowe jako fundament nowoczesnego biznesu" upłynęła tegoroczna konferencja Hosting Meeting.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPO modelu działania firmy jako dostawcy rozwiązań internetowych dla biznesu oraz nowoczesnych technologiach z zakresu bezpieczeństwa danych opowiadał reprezentant poznańskiej firmy Ogicom.

Zagadnienia poruszane przez Artura Pajkerta, reprezentującego firmę Ogicom, skupiły się na temacie coraz bardziej popularnym w środowisku biznesowym - stosowania backupu on-line dla ochrony danych komputerowych. Jak potwierdzają badania przeprowadzone przez IDC, niezależną firmę analityczną, w 2010 roku z komputerów przenośnych korzystać będzie 44 proc. skomputeryzowanej części społeczeństwa. Idąc dalej, IDC prognozuje, że w 2012 roku laptopy będą stanowiły już około 65 proc. wszystkich komputerów używanych na polskim rynku. Tym większego znaczenia nabiorą narzędzia zabezpieczające dane komputerowe na wypadek utraty sprzętu, na którym są przechowywane.

Jak podkreśla Artur Pajkert: - Kluczowym czynnikiem jest, aby backup gwarantował natychmiastowy dostęp do danych i nie wymagał do obsługi specjalistycznej wiedzy. Fakt ten potwierdzają badania przeprowadzone przez Politechnikę Wrocławską w oparciu m.in. o dane uzyskane od Ogicom. Do bezpowrotnej i nieoczekiwanej utraty ważnych danych przyznała się aż 1/3 badanych firm. Jak się okazało, główną przyczyną (50 proc. przypadków) była awaria sprzętu komputerowego. Do takich sytuacji by nie doszło w momencie systematycznego wykonywania backupu.

- Na pytanie, dlatego tego typu instrumenty nie są stosowane w firmie, blisko 48 proc. respondentów odpowiedziała, że problemem są zbyt czasochłonne procedury związane z wykonywaniem backupu - mówi Artur Pajkert, współautor badania. Przedsiębiorcy zapytani o najbardziej pożądane cechy backupu na pierwszym miejscu wskazali automatyzm działania, a następnie możliwość dostępu do danych w systemie on-line oraz funkcję decydowania o archiwizacji nie całości, ale poszczególnych, wybranych informacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.