Facebook Google+ Twitter

Ogień olimpijski w Indiach. Tybetańczycy protestują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 08:04

W New Delhi doszło do pierwszych protestów po przywiezieniu do Indii znicza olimpijskiego. Zorganizowali je Tybetańczycy, sprzeciwiający się przemocy władz chińskich w Tybecie.

Do protestów doszło przed jednym z hoteli w centrum miasta, gdzie najprawdopodobniej przechowywany jest płomień olimpijski. Hotel ten znajduje się niedaleko trasy sztafety olimpijskiej wiodącej prestiżową aleją Raj Path. Tybetańczycy wznosili hasła „Sprawiedliwość dla Tybetu" oraz „Chcemy wolności". W nocy aktywiści ruchu tybetańskiego próbowali zablokować jedną z dróg wiodących z delhijskiego lotniska, którą miała być przewożona pochodnia olimpijska. Oba protesty zostały stłumione przez policję, a ich uczestnicy - zatrzymani.

Zarówno Tybetańczycy, jak i indyjscy obrońcy praw człowieka, a także działacze indyjskiej partii ludowej BJP planują na dziś kolejne akcje protestu. Opozycyjna partia BJP od dawna krytykuje obecną politykę indyjską wobec Chin zarzucając jej zbytnią uległość wobec Pekinu i brak wsparcia dla ruchu tybetańskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.