Facebook Google+ Twitter

Ogień w hali Targów Kielce. Trwa ustalanie przyczyn pożaru

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-30 18:00

Zastępca Komendanta Głównego Straży Pożarnej uważa, że pożar hali Targów Kielce mógł powstać na długo przedtem, jak został zauważony. Janusz Skulich zauważył, że hala ma konstrukcję żelbetonową. Była więc szczelnie zamknięta, co uniemożliwiło szybkie wydostanie się dymu na zewnątrz.

Szybka akcja ratowników nie pozwoliła, aby ogień się rozprzestrzenił. Część stoisk uratowano przed spaleniem, choć niektóre eksponaty zostały zniszczone przez temperaturę i wodę.

Nadbrygadier Skulich dodaje, że cały czas trwa ustalanie przyczyn pożaru. Na razie - na tym etapie - brane są pod uwagę wszystkie możliwości, od zwarcia instalacji elektrycznej, poprzez wadliwe urządzenia elektryczne, po zaprószenie ognia czy też jego świadome podłożenie.

Teraz strażaków i techników policyjnych czeka mozolna praca. Muszą przeszukać pogorzelisko i znaleźć ślady, które dadzą odpowiedź na pytanie, dlaczego ogień pojawił się w hali. Nadbrygadier Janusz Skulich osobiście przyjechał do Kielc, chcąc sprawdzić, jak pracowali strażacy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.