Facebook Google+ Twitter

Ogier prowadzi!

Francuz z fabrycznego zespołu Citroena jest liderem po czwartowym SuperOesie w Rajdzie Australii. Pozostali reprezentanci francuskiego teamu również są wysoko.

Rajd Australii rozpoczął się bardzo udanie dla fabrycznego zespołu Citroena, którego zawodnicy swoją dominację rozpoczęli od zajęcia pierwszych trzech miejsc na odcinku testowym w okolicach Dunloe Park. Najszybszy czas zanotował Hiszpan Dani Sordo, drugi był obecny Mistrz Świata Sebastian Loeb zaś trzeci jego rodak Sebastian Ogier. Kierowcy fabrycznego teamu Forda uplasowali się tuż za podium. Pretendent do tegorocznego tytułu czempiona Mikko Hirvonen był czwarty a jego kolega z zespołu Forda Jari-Matti Latvala piąty.

Prawdziwe zmagania kierowców odbyły się nieco później, podczas rozpoczynającego walkę o prymat w australijskim rajdzie, dwukrotnego przejazdu superoesu Tweed. Na tej próbie po raz kolejny z dobrej strony pokazali się kierowcy Citroena. Pierwszy dzień rajdu padł łupem Sebastiana Ogiera. 3,5 sekundy za młodym Hiszpanem na mecie stawił się doświadczony Norweg Henning Solberg w Fordzie Focusie WRC. Trzeci był Sebastian Loeb w Citroenie C4 WRC, który stracił do swego rodaka 4,3 sekundy. Z czwartym czasem zameldował się na mecie partner Loeba z teamu Citroena Dani Sordo. Czołowi kierowcy Forda uplasowali się dopiero na kolejnych dwóch pozycjach. Piąty był Latvala zaś ze stratą 8,1 sekundy na szóstym miejscu sklasyfikowany został Mikko Hirvonen.

Rajd Australii to szansa Loeba na powrót na szczyt w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Czy zdoła ją wykorzystać, wytrzymując jednocześnie ciążącą nad nim presję otoczenia? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych trzech dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.