Facebook Google+ Twitter

Oglądanie wiadomości i czytanie newsów szkodzą zdrowiu. Bo wywołują stres

Z badań amerykańskich naukowców wynika, że internet nam szkodzi. Czytanie newsów w sieci lub oglądanie wiadomości wywołują bowiem ogromny stres - czasem nawet większy, niż gdybyśmy sami uczestniczyli w tych wydarzeniach.

Screen z Onet.pl / Fot. ScreenIm częściej oglądasz wiadomości, tym bardziej się stresujesz. Jeśli śledzisz jakieś dramatyczne wydarzenia dłużej niż godzinę, możesz być nimi bardziej zestresowany niż naoczni świadkowie! Takie niepokojące wyniki badań, jak informuje "Gazeta Wyborcza", opublikowali amerykańscy naukowcy w "Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America".

Uczeni poszli krok dalej i stwierdzili, że nie trzeba nawet śledzić tragicznych wydarzeń, aby się stresować. Wystarczy po prostu czytać newsy - jakiekolwiek. Bezużyteczne informacje, nieustannie napływające i nie dające nam spokoju ani przez sekundę, obciążają nasz organizm. Jeśli na bieżąco śledzimy doniesienia agencyjne, jesteśmy zdekoncentrowani i mamy problemy z kreatywnością. Nasz organizm się stresuje.

Jak szkodliwy jest dla nas stres, wszyscy wiemy. Powoduje bezsenność, nerwowść, nie pozwala się zrelaksować, a w dłuższej perspektywie przyczynia się do poważnych problemów ze zdrowiem. Może spowodować zawał serca, przyspieszyć rozwój niektórych chorób (np. cukrzycy), czy pogorszyć funkcjonowanie układu trawiennego, powodując wrzody. Przyczynia się także do powstania nowotworów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.