Facebook Google+ Twitter

Oglądy, przesądy, sezon ogórkowy

Dokonując codziennego przeglądu doniesień prasowych, bez marnowania kasy na wydania papierowe, odkryłam kilka powodów do poprawienia sobie humoru.

Na początek, polegając na fotografiach internautów w Wirtualnej Polsce, obejrzałam
wielką rolkę papieru toaletowego, zabezpieczoną przy pomocy krowiego łańcucha, co sfilmowała zapewne, reklamowana na innym zdjęciu - „kamera z wielkim pyskiem”.

Tak chyba z tymi kamerami jest, że im większy mają pysk, tym fajniejsze rzeczy widać, bo na kolejnym obiekcie użytku publicznego, wyłapał sprytny internauta napis z wezwaniem do zapłaty, wzorowanym na dobrotliwym, od dawna używanym gdzie indziej zwrocie,
„Ofiara za korzystanie z toalet” dopuszcza tak zwane co łaska, a to z kolei sugeruje, że obiekt prosperuje znakomicie i na brak gotówki nie narzeka.

Nie wiadomo jednak, na jaką formę zapłaty liczy firma, która reklamuje na dużej tablicy ni mniej, ni więcej tylko „Rzucanie klątw, ściąganie klątw, skargi i zażalenia”. Nie jest jasne, czy firma ściąga klątwy cudze, czy tylko rzucone przez siebie, oraz - czy skargi dotyczą wyłącznie nieskuteczności klątwy, lub jej ściągnięcia. Określone godziny urzędowania sugerują, że pilne i natychmiastowe ściągniecie klątwy nie wchodzi w rachubę i należy zapewne w takich wypadkach dzwonić pod 997.


Ale - dosyć o klątwach, bo działalność osób bynajmniej nimi nie tkniętych, prowadzi wprost do pałacu prezydenckiego, gdzie, jak donosi „Wprost”, pomieszkuje osoba, która, jak ognia boi się liczby 17. Z czym generalnie nie zgadza się astropsycholog (!), bo w Tarocie wychodzi, że liczba 17 jest szczęśliwa.

„Kownacki szuka innych przyjaciół”, bo „kończą się konfitury, do których się przyzwyczaił”. Na co replikuje wieloletnia „podręczna” Lecha Kaczyńskiego, która „…odnosząc się do słów Kownackiego – powiedziała, że „czasem jest tak, że jedno słowo decyduje o dymisji”. Trzeba brać to pod uwagę będąc na celowniku… Jakubiak argumentowała, że jeżeli słowa szefa prezydenckiej kancelarii były prawdziwe, „w ostatnim roku prezydent nie odbyłby 60 wizyt i nie przyjął 30 delegacji”.

Jakubiak, jaka jest każdy widzi i argument o „jednym słowie” potrzebnym do czyjejś dymisji, raczej potwierdza gorzkie żale Kownackiego, z których wyłania się obraz dość chimerycznej rzeczywistości. Nie mówiąc już o tym, że doprawdy - w ciągu roku (365 dni!) - 90 oficjalnych sytuacji daje niecałe 8 miesięcznie. Czyli 2 dni pracy w tygodniu.

Dlatego ogłoszenie widoczne na kolejnej, dostępnej fotografii „Przyjmiemy żywą osobę, do pracy na sezon” nabiera w kontekście mających nastąpić wyborów prezydenckich, specjalnego znaczenia. Tym bardziej, że sezon prezydencki trwa dłużej, niż jedno lato nad morzem.

Póki co jednak - trwa sezon ogórkowy, ludzie wypoczywają w różny sposób. Jedni za ciężką forsę dają się zrobić w burego jelenia, inni - spotykają jelenia jak najbardziej
białego. Całkiem za darmo!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

nie używania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwogo, proszę więcej takich. Od rana wprawiła mnie Pani w wesoły nastrój z jednej strony. ale z drugiej, martwią ;))) mnie te jelenie bure i białe ;))Tylko jak będzie Pani więcej takich pisała, to populacja ;))) jeleni może spaść drastycznie ;)))) co może i szkoda by było. Szczególnie ze względu na te do potęgi.;)))
Podobno w USA dość twardo przestrzega się nie żywania 13. Żaden lot nie ma takiego numeru od czasu Apollo 13. Linie lotnicze konsekwentnie uciekają od 13. nawet miejsc w samolocie z nr 13 nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

LoL :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie - jestem osoba poważną, pozbawiona fantazji, stąpam twardo po ziemi, więc przejrzyj, proszę, tę galerię: http://wiadomosci.wp.pl/gid,11296617,title,Zawodowo-rzuca-klatwy---zdjecia-Internautow,galeria.html
Może i Ciebie zainspiruje...:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

„Rzucanie klątw, ściąganie klątw, skargi i zażalenia”

Pani Jadwiga raczy żartować. Trudno mi uwierzyć by istniała firma tak otwarcie robiąca ludzi jak tu ktoś napisał w jelenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.07.2009 19:13

Adamie jak mogłeś dać się wyrolować? Przyjaciółka namawia mnie żeby opisać sposób w jaki zorganizowali sobie wyjazd do Portugalii na własna rękę. Kilka rozmów na forum, kontakty, wymiana telefonów i uzgodnienie terminu przelotu oraz noclegi w poszczególnych miejscowościach. Polecieli w ciemno - spędzili miło czas, dużo zwiedzili, a przede wszystkim tanio i bez stresu. W kwestii polityków i mediów hmm... Przejadło się !!! Ale ktoś tych ludzi wybrał i obsadził na stanowiska, nic nie dzieje się bez przyczyny.... Szkoda tuszu w kompie na pisanie o tym bagnie. Doskonale napisane Pani Jadziu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czasami zgadzam się z mężem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.07.2009 13:25

A ja jestem jeleniem... Do 17. potęgi... :)

Doskonałe, Jadziu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.