Facebook Google+ Twitter

Ogłoszenie wyników 64. Konkursu Szopek Krakowskich

Dziś w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa zostały ogłoszone wyniki corocznego konkursu na najpiękniejszą szopkę krakowską. W uroczystość wzięli udział: zastępca prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz, Bractwo Kurkowe - przedstawiciele cechów rzemieślniczych i wielu gości z kraju i zagranicy.

Jak poinformowała nas komisarz wystawy Anna Szałapak, tegoroczne prace prezentowały bardzo wysoki poziom, co przysporzyło jury nie lada kłopotów w wyłonieniu zwycięzców. W skład jury wchodzili: historycy, historycy sztuki, etnografowie oraz architekci.

Jak co roku pracom towarzyszy inna myśl przewodnia. W tym roku jest nią 100-lecie klubów sportowych Wisły i Cracovii. Pojawił się również nowy motyw – szopka nowoczesna, oparta na architekturze nowych dzielnic – "Szopka Nowohucka".

W konkursie wzięło udział 146 uczestników, w kategorii – dla dorosłych 46 osób, pozostałe kategorie należały do grup młodzieżowych i dziecięcych.

Nagrodę otrzymali:

pierwsza nagroda w grupie szopek dużych - Bronisław Dzięcik

pierwsza nagroda w grupie szopek średnich - Leszek Zarzycki

pierwsza nagroda w grupie szopek małych - Maciej Mosiew

pierwsza nagroda w grupie szopek miniaturowych - Wiesław Barczewski

nagroda w grupie szopek młodzieżowych - Roksana i Oliwia Lutowskie

A oto kilka zdjęć z uroczystości rozdania nagród:

pierwsza nagroda w konkursie szopek średnich fot Jacek Tomaszewskipierwsza nagroda w konkursie szooek miniaturowych fot Jacek Tomaszewskipierwsza nagroda w konkursie szooek małych fot Jacek Tomaszewskiszopka TS Wisła fot Jacek Tomaszewskiszopka tematyczna fot Jacek Tomaszewski kolejni nagrodzeni fot Jacek Tomaszewskikolejni nagrodzeni fot Jacek Tomaszewskikolejni nagrodzeni fot Jacek Tomaszewskikolejni nagrodzeni fot Jacek Tomaszewskina rozdanie nagród przybyło Bractwo Kurkowe fot Jacek Tomaszewskiprzeddstawiciel szopkarzey ze Stanów Zjednoczonych fot Jacek Tomaszewskina zakończenie uraczono wszystkich

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zaznaczyć należy, że w galerii zdjęć wkradł się błąd. Szopka, która zajęła I miejsce w grupie szopek średnich wygląda zupełnie inaczej. Sebastian Zarzycki (w imieniu zdobywcy I nagrody w ktaegorii szopek średnich).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłoby dobrze, gdyby z tekstu zniknęły błędy ort.! Poprawna pisownia: zwycięzców, Cracovii !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.