Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7332 miejsce

Ogłoszono alarm powodziowy dla Warszawy

Przez Mazowsze przechodzi kolejna fala powodziowa. Nie jest już tak niebezpieczna jak poprzednie, ale mimo tego wojewoda ogłosił stan alarmowy i stan pogotowia przeciwpowodziowego w niektórych powiatach. Dziś alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w Warszawie.

Dziś alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w Warszawie. / Fot. Mariusz Michalak Kolejna, czwarta już tego roku fala powodziowa spodziewana jest w stolicy we wtorek ok godziny 11. Wisła może wtedy osiągnąć poziom 670 cm. Oznacza to, że stan alarmowy zostanie przekroczony o 20 cm.

Niestety meteorolodzy nie mają dobrych informacji. Jak czytamy na TVN Warszawa deszczowa pogoda utrzyma się do czwartku. Jutro ma padać nad ranem. W środę i czwartek opady pojawią się popołudniem. Meteorolodzy zapewniają jednak, że opady te nie wpłyną znacząco na sytuację powodziową.

Alarm powodziowy wprowadzono także w Płocku oraz powiatach warszawskim zachodnim, legionowskim, nowodworskim, płońskim, sochaczewskim i płockim. Wcześniej alarm został wprowadzony w powiecie lipskim, zwoleńskim (od 3 września), kozienickim (od 4 września), grójeckim, garwolińskim, otwockim, piaseczyńskim (od 5 września).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.