Facebook Google+ Twitter

Ogłoszono laureatów konkursu Książka Historyczna Roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-08 18:35

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie ogłoszono laureatów konkursu Książka Historyczna Roku. Patronem konkursu są Telewizja Polska, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.

W kategorii naukowej wyróżniono Agatę Mirek za książkę „Siostry zakonne w obozach pracy w PRL w latach 1954-1956". W kategorii popularnonaukowej natomiast jurorzy wyróżnili pracę zbiorową Grzegorza Hryciuka, Małgorzaty Ruchniewicz, Bożeny Szaynok i Andrzeja Żbikowskiego „Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939-1959. Atlas ziem Polski. Polacy, Żydzi, Niemcy, Ukraińcy".

W książce „Siostry zakonne w obozach pracy w PRL w latach 1954-1956" podjęto temat przetrzymywania polskich sióstr zakonnych w obozach pracy przymusowej na Ziemiach Odzyskanych. Praca „Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939-1959. Atlas ziem Polski. Polacy, Żydzi, Niemcy, Ukraińcy" to dokumentalny zapis deportacji, przesiedleń, ucieczek, przymusowych poborów do wojska i wywózek do pracy przymusowej.

Publikacja „Siostry zakonne w obozach pracy w PRL w latach 1954-1956" została wyróżniona w kategorii książki naukowej nie tylko przez jury konkursu, ale i publiczność, głosującą przez internet. W kategorii popularno-naukowej publiczność wyróżniła natomiast książkę Jacka Pawłowicza „Rotmistrz Witold Pilecki 1901-1948". Album o rotmistrzu Pileckim prezentuje zdjęcia od jego młodości aż po ostatnie lata życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.