Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19960 miejsce

Ogłoszono pierwszych wykonawców Metalmanii. W Spodku wystąpią zespoły Moonspell, Sodom i Furia

Organizatorzy przyszłorocznego festiwalu Metalmania ogłosili pierwszych wykonawców. 22 kwietnia 2017 r. w katowickim spodku wystąpią zespoły Moonspell, Sodom i Furia.

 / Fot. materiały organizatoraMetalmania powraca po kilkuletniej przerwie. Ostatnia edycja festiwalu miała miejsce w Katowicach w 2008 r. Gwiazdami były wówczas grupy Megadeth, Overkill i Satyricon. 23. odsłona festiwalu zaplanowana została na 22 kwietnia. Wiadomo już, że w katowickim Spodku wystąpią zespoły Moonsepell, Sodom i Furia. To pierwsi wykonawcy ujawnieni przez organizatorów. Bilety na imprezę trafią do sprzedaży 28 kwietnia.

Moonspell pochodzi z Portugalii i święcił triumfy w połowie lat 90. Zespół nagrał jedenaście płyt studyjnych, ale do historii przeszedł przede wszystkim krążek "Irreligious" z takimi utworami, jak "Opium" czy "Full Moon Madness".Sodom to niemiecka legenda metalu, którą wymienia się jednym tchem z Kreatorem czy Destruction. Grupa nagrała 15 płyt. Ostatnia "Decision Day" trafiła do sklepów w sierpniu bieżącego roku.Furia to pierwszy zapowiedziany polski akcent na Metalmanii. W listopadzie ukaże się piąty krążek zespołu zatytułowany "Księżyc milczy luty".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.