Facebook Google+ Twitter

Ogłoszono przetarg na budowę kolejnych odcinków II linii metra

Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na budowę kolejnych odcinków II linii metra. Dzięki inwestycji II linia będzie miała ponad 13,5 km długości i 13 stacji. Budowa ma zakończyć się do 2019 roku.

 / Fot. fot.Dan/ (CC BY 2.0)/flickrWarszawa ogłosiła przetarg na budowę kolejnych odcinków II linii metra: trzech stacji w kierunku zachodnim i trzech w kierunku północno-wschodnim.

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz skierowała do Biuletynu Zamówień Publicznych Wspólnot Europejskich ogłoszenie o rozpoczęciu przetargu na: I etap realizacji odcinka zachodniego - od szlaku za stacją C9 "Rondo Daszyńskiego" do torów odstawczych za stacją C6 oraz I etap realizacji odcinka północno-wschodniego - od szlaku za stacją C15 "Dworzec Wileński" do torów odstawczych za stacją C18.

Jak podkreśla Gronkiewicz-Waltz "Kontynuujemy inwestycje w najnowocześniejszy środek transportu w mieście - podziemną kolej. Centralny odcinek II linii metra jest gotowy, teraz rozbudujemy go o kolejne stacje, a dzięki temu tworzy się miasto" - czytamy w Rzeczpospolitej.pl.

Każda firma zgłaszająca się w przetargu może złożyć ofertę tylko na jeden odcinek: zachodni lub północno-wschodni. Oferty będzie można składać na przełomie I i II kwartału 2015 roku.

Zobacz także: "Branding kraju to nie branding producenta ogórków". Internauci krytykują logo dla Polski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.